راهبرد بازار؛ تولید با سود ۲۰ درصدی بانک ها رونق نمی گیرد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ،محمدجواد حشمتی بعد از ظهر چهارشنبه در آئین بازگشایی مجدد یک کارخانه شیر در ورامین با تاکید بر حمایت از تولید ملی اظهار داشت: اگر به این موضوع باور داریم که تولید باید رونق بگیرد ضروری است که از تمام ساز و کارهای تولید کنندگان حمایت کنیم.

حشمتی با بیان اینکه مانع زدایی از تولیدی‌ها نیز یکی از مهم‌ترین موارد در پشتیبانی و حمایت از تولید به حساب می‌آید گفت: اگر موانع زدایی به درستی و به موقع انجام شود کارخانه‌هایی مثل این کارخانه شیر نباید به علت‌های مختلف به تعطیلی کشیده شوند.

وی با اشاره به ضرورت مقابله با قاچاق کالا افزود: اگر واردات کالاهای بی کیفیت خارجی محدود شده و یا با سازوکار قانونی درست صورت گیرد، تولید داخلی حمایت شده و از نابودی آن جلوگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: تولید با سودهای غیرمعقول ۲۰ درصدی پا نخواهند گرفت و باید تولید را مورد حمایت جدی قرار دهیم. متأسفانه در بدنه‌های کارشناسی فاجعه اتفاق می‌افتد و واقعاً باید تولید نجات پیدا کند و به کمک تولید رفت.

حشمتی بیان داشت: تحریم نعمتی برای شرکت‌های دانش بنیان شده چرا که شرکت‌های دانش بنیان با تلاش به تولید مشغول هستند و توانسته‌اند کشور را به سمت خودکفایی در تولید بسیاری از محصولات برسانند لذا باید به این باور جدی برسیم که به تولید کمک کنیم و موانع را یکی پس از دیگری از میان برداریم.

حشمتی با اشاره به اینکه در استان تهران از عرصه‌هایی به طور غیرمجاز استفاده می‌شود گفت: این به ضرر کشور و تولید است چرا که زمین، بزرگترین حامی تولید است باید از آن حفاظت شود؛ اما متأسفانه با زمین به عنوان یک کالای روز برخورد می‌شود و سوءاستفاده‌های فراوانی صورت می‌گیرد که به صلاح تولید نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا