راهبرد بازار؛ امسال ۱۰۱ واحد راکد در آذربایجان‌غربی به چرخه تولید بازمی‌گردد

غلامرضا بابایی روز پنجشنبه در گفت و گو ببا خبرنگار ایرنا افزود: امسال با تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام صنعتی در این استان پیش بینی شده که برای ۱۸۰ فقره پروانه بهره برداری با اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در استان صادر شود.

وی ادامه داد: با افزایش حجم و صادرات تنوع محصولات صادراتی استان به کشورهای مختلف به ویژه ۱۵ کشور همسایه، هند و چین شاهد افزایش صادرات غیر نفتی طی سال جاری خواهیم بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در خصوص معادن و استفاده از مزیت های معدنی استان نیز امسال ۴۰ معدن جدید افتتاح و هفت معدن راکد نیز به بهره برداری مجدد خواهد رسید.

بابایی بیان کرد: امسال در زمینه ایجاد اشتغال و توسعه فعالیت های بازرگانی و واحدهای صنفی نیز با افزایش روبرو خواهیم شد که برای صدور بیش از ۱۷ هزار پروانه صنفی برای بیش از ۳۴ هزار نفر اشتغال پیش بینی شده است.

وی گفت: همچنین برای نظارت بهتر بر عملکرد واحدهای صنفی در استان بیش از یک هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب سازماندهی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، در آذربایجان غربی ۲ هزار و ۳۰ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۷۲ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۷ هزار و ۹۰۲ نفر وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا