راهبرد بازار؛ تشکیل کارگروه خبرگان بانکی در همه استان ها

اقتصاد ایران: قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: بزودی کارگروه خبرگان بانکی باهدف پاسخگویی به هموطنان و دسترسی آن‌ها به مسئولان بانک مرکزی در شهرستان‌ها تشکیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، بابک دین پرست، قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یکی از مشکلات واحدهای تولیدی خارج از تهران را دسترسی نداشتن مدیران و تولید کنندگان به مسئولان بانک مرکزی خواند و گفت: مقرر شد با هدف حل مشکلات تولید کنندگان در حوزه‌های مختلف بانکی و دسترسی بهتر ان‌ها به مسئولان بانکی مرکزی، هیئت خبرگان بانکی در استان‌ها فعال شوند.

وی افزود: اعضا هیئت خبرگان بانکی ۶ نفر هستند که از سوی استانداران معرفی می‌شوند، اما حکم آن‌ها را رئیس کل بانک مرکزی صادر می‌کند تا هموطنان برای حل مشکلات خود دسترسی بهتری به مسئولان بانک مرکزی پیدا کنند.

این مقام مسئول همچنین احیای واحدهای تولیدی تحت تملک بانک‌ها را از دیگر برنامه‌های امروز ستاد تسهیل دانست و ادامه داد: امروز ستاد تسهیل با مدیران ۱۶ بانک و مؤسسه که واحدهای تولید در تملک خود دارند جلسه گذاشت و قرار بر این شد تا حد ممکن به برای بازگشت واحدهای تحت تملک بانک‌ها به چرخه اقتصاد کمک کنیم.

قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، توضیح داد: براساس اعلام بانک مرکزی تعداد کل واحدهای تحت تملک بانک مرکزی از ۱۷۶۱ در آذر سال ۱۳۹۹ به ۱۶۷۰ واحد در اردیبهشت امسال رسید که نشان می‌دهد فرایند چرخه تملک واحدهای تولیدی هنوز در دستور شبکه بانکی قرار دارد.

وی با بیان اینکه براساس قوانین فعلی تملک برخی واحدها که وام گیرندگان به تعهدات خود عمل نمی‌کند، اجتناب ناپذیر است، اظهار داشت: حدود ۵۶ درصد واحدهای تحت تملک غیر فعال و ۴۴ درصد فعال هستند. جهت جلوگیری از اشتباه در اعلام آمار مقرر شد با همکاری شبکه بانکی، اطلاعات واحدهای تحت تملک از این پس در سامانه وزرات اقتصاد و داراییثبت شود.

به گفته دین پرست، دستور عمل واگذاری اموال مازاد شبکه بانکی که ماده ۱۱ آن شرایط سختی را ایجاد کرده بود اصلاح و تا ۴۸ ساعت آینده دستورالعمل جدید ابلاغ می‌شود.

قائم مقام ستاد تسهیل موضوع تعیین دستور العمل جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولید را از دیگر مصوبات امروز ستاد تسهیل دانست و اعلام کرد: الان دستور العمل احیا و واگذاری داریم، مسئولان بانک مرکزی قول دادند بخش نامه جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولید هم تا ۴۵ روز آینده ابلاغ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا