راهبرد بازار؛ نوبخت : پروژه مسکن محرومان تا پایان دولت دوازدهم تکمیل می‌شود

 محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در آیین نمادین بهره برداری از مسکن محرومان استان اصفهان که در تیران و کرون در غرب این خطه برگزار شد، افزود: سال گذشته پروژه مسکن محرومان در استان‌های کشور به صورت تسهیلات ارزان قیمت و کمک بلاعوض دولت آغاز شد و امسال شاهد بهره برداری از آن هستیم.

وی با بیان اینکه اعتبار کمک بلاعوض آن توسط سازمان برنامه بودجه تامین  شد و بنیاد مسکن وظیفه احداث این منازل را بر عهده دارد، اظهارداشت: تاکنون ۶۰ هزار واحد مسکن محرومان  در مناطق مختلف کشور احداث شده است و هفتگی با سفر به یک استان کلید آن‌ها تحویل متقاضیان‌می‌شود.

نوبخت گفت:  ۶۰ هزار واحد مسکونی نیمه تمام پروژه محرومان تا پایان کار دولت دوازدهم تکمیل و مورد بهره برداری مالکان قرار می‌گیرد.

وی از اجرای طرح احداث مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه نیز خبرداد و گفت: این پروژه غیر از مسکن محرومان است که با وام قرض الحسنه چهاردرصدی و کمک بلاعوض سازمان برنامه و بودجه احداث می‌شود.

نوبخت یادآور شد: برای تکمیل پروژه مسکن مهر و پایان پرونده آن کمک‌هایی از سوی دولت انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا در مراسم نمادینی که امروز در تیران و کرون برگزار شد ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن محرومان استان اصفهان با تحویل کلید سه واحد مسکونی به متقاضیان واگذار شد.

احداث چهار هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی برای نیازمندان استان اصفهان

استاندار اصفهان در این آیین با اشاره به سفر تیرماه سال گذشته رییس سازمان برنامه و بودجه به استان اصفهان گفت: در آن سفر احداث سه هزار واحد مسکونی محرومان کنگ زنی شد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عملیات اجرایی آن را آغاز کرد.

عباس رضایی افزود: هم اینک ۲ هزار و ۲۰۰ واحد از طرح مسکن محرومان در استان اصفهان به بهره برداری رسیده است و مابقی نیز تا پایان شهریورماه تحویل خانواده ها خواهد شد.

وی اضافه کرد: همزمان با اجرای پروژه مسکن محرومان، احداث هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد امام نیز توسط بنیاد مسکن و پیگیری این نهاد حمایتی آغاز شده است که پروژه نیز تا پایان کار دولت دوازدهم تکمیل و تحویل خواهد شد.

استاندار اصفهان همچنین از بازسازی ۲۰۰ منزل مسکونی زلزله زده پادنا علیا سمیرم خبرداد و گفت: این اقدام نیز توسط بنیاد مسکن در حال انجام است.

وی ادامه داد: پروژه‌های چند واحدی مسکن محرومان در مناطق شهری به صورت مجتمعی و در روستاها به صورت تک واحدی احداث شده که به دلیل محدودیت زمان، امروز کلید تعدادی از آن به صورت نمادین در تیران و کرون تحویل متقاضیان شد.

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، عصر چهارشنبه برای بازدید از طرح مترو اصفهان – بهارستان، قطعه سوم کنارگذر شرق، وضعیت آبرسانی به ۱۴ شهرستان استان، افتتاح مسکن محرومان بنیاد مسکن و کمیته امداد در شهرستان تیران و کرون، افتتاح ورزشگاه بزرگ ولایت دانشگاه اصفهان و ساختمان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان وارد اصفهان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا