راهبرد بازار؛ زمین طرح اقدام ملی مسکن چهار هزار نفر در چهارمحال و بختیاری تامین شد

حسین‌علی مقصودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: تاکنون برای چهار هزار و ۱۶۱ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در استان حساب بانکی افتتاح شده و بانک مسکن به‌عنوان بانک عامل، پرداخت تسهیلات این طرح را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح در استان ۱۲ هزار و ۳۵۴ نفر به‌عنوان متقاضی دریافت مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند.

مقصودی تصریح کرد: قرار است برای چهار هزار و ۲۲۱ نفر در چهارمحال و بختیاری مسکن ملی ساخته شود که این آمار بدون احتساب متقاضیان فرهنگی است.

وی یادآور شد: از این تعداد تاکنون چهار هزار و ۷۲ متقاضی، سهم‌آورده خود را به‌مبلغ یک‌هزار و ۶۲۸ میلیارد ریال پرداخت کرده‌اند که برای ادامه و تکمیل طرح باید ۱۴ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال دیگر (بدون احتساب تسهیلات بانکی) بپردازند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار داشت: هر واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در این استان بین ۷۵ تا ۹۰ متر مربع است.

وی گفت: به‌منظور اجرای این طرح به هر واحد مسکونی یک میلیارد ریال تسهیلات بانکی با سود ۱۸ درصد و آورده شخصی به‌طور میانگین برابر چهار میلیارد ریال برای یک واحد مسکونی در دستور کار است.

مقصودی تاکید کرد: براساس ابلاغ جدید وزارت راه و شهرسازی، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای دهک‌های اول، دوم و سوم نیز تصویب شده است.

وی افزود: در سایت‌های طرح اقدام ملی مسکن، فضای آموزشی، مذهبی، بهداشتی و تجاری پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

چهارمحال و بختیاری ۱۰ شهرستان با افزون‌بر ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا