راهبرد بازار؛ قائم مقام وزیر صمت: نظام بنکداری در معرض خطر حذف است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، محمد صادق مفتح پنجشنبه در نشست تخصصی بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی کشور در شیراز افزود: در مقطع کنونی حدود ۴۰ هزار تن پیاز در بخشی از استان فارس و بخش قابل توجهی از محصولات صیفی جات در جنوب استان کرمان در حال از بین رفتن است.

وی ادامه داد: اگر بگوییم که در سال حداقل ۲۰ بار این اتفاق تکرار می‌شود اغراق نیست، یعنی حداقل هر یک ماه یک تا ۲ بار با این پدیده مواجه هستیم که در گوشه‌ای از کشور یک محصول کشاورزی به حدی قیمت آن پایین است که برای کشاورز مقرون به صرفه نیست که آنرا برداشت کند.

او اظهار داشت: ریشه این نابسامانی در همان عدم رشد نظام تولید و شبکه توزیع با رشد تولیدات صنعتی و کشاورزی است که بعد از انقلاب شاهد آن بوده‌ایم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: بنابراین نظام توزیع کشور نیازمند بازتعریف است و نظام بنکداری که حلقه واسط تولید کننده و خرده فروش است باید باز تعریف شود تا بتواند این نیاز را پاسخ دهد.

مفتح افزود: بنکداران باید اتحادیه کشوری داشته باشند، اگر بنکداران هر استان با هم ارتباط نداشته باشند رقیب یکدیگر خواهد بود.

وی، ضمن تاکید بر لزوم حفظ و تقویت نظام بنکداری در کشور اظهار داشت: حذف یا تضعیف نظام بنکداری به ضرر نظام بازرگانی کشور است کشور و دولت دچار زیان خواهند شد.

او ادامه داد: اگر صنف بنکدار تغییر ساختار ندهد و در تشکیل اتحادیه کشوری کوتاهی کند به راحتی حذف خواهد شد و ما به عنوان دولت و ناظر بازار و کسی که نگران جریان بازار است نظام بنکداری را در خطر حذف می‌بینم و آمادگی داریم در زمینه حفظ این نظام هرگونه کمکی که نیاز است انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا