راهبرد بازار؛ واگذاری ۶ هزار معدن راکد در کشور نقش مهمی در اشتغالزایی دارد

علیرضا رزم حسینی روز جمعه در حاشیه بازدید از کارخانه قند مروارید مهاباد در گفت گو با خبرنگاران افزود: از سال گذشته معادنی که راکد بوده و یا اقدام به مجوز فروشی می کردند شناسایی و برای فعال سازی و تولید از طریق فرآیند مزایده عمومی همزمان در سراسر کشور به افراد حقیقی و حقوقی دارای صلاحیت جهت سرمایه گذاری جدید واگذار خواهد شد.

وی بیان کرد: واگذاری این معادن غیرفعال فرصت خوبی برای سرمایه گذاران ایجاد خواهد کرد و زمینه اشغالزایی و درآمد پایدار را برای مردم فراهم خواهد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعال سازی معادن علاوه بر ایجاد اشتغال، موجب رونق اقتصادی مناطق نیز می‌شود افزود: با احیای یک معدن متروکه و غیرفعال اولین اتفاق، ایجاد شغل برای اهالی روستا است و معتقدیم باید به دنبال ایجاد کسب و کار در روستاها و شهرهای دورافتاده باشیم تا مهاجرت شکل معکوس پیدا کند.

رزم حسینی اضافه کرد: فرآیند واگذاری به صورت قانونی در سامانه ستاد (مزایده ها و مناقصات دولت) انجام خواهد شد و اعضای تشکل ها و نمایندگان وزارت صمت برامر مزایده نظارت کامل خواهند داشت از اینرو امک هیچگونه رانت و یا تخلف قانونی میسر نیست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این مزایده برای اولین بار در کشور انجام می‌شود، ادامه داد: متقاضیانی که در این مزایده برنده شوند اما کار اکتشاف، بهره برداری و فعال سازی معدن را انجام ندهند مجدداً معادن از آنها گرفته و باز از طریق مزایده به افراد دارای صلاحیت واگذار می شود.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه آذربایجان غربی از لحاظ تولید از شرایط قابل قبولی برخوردار است، ادامه داد: بسیاری از شهرک های صنعتی سطح این استان نیاز به توسعه و اهدای زمین دارد که با هماهنگی انجام شده با استانداری هر شهرک صنعتی که زمین در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهد این وزارتخانه نسبت به زیرساخت های آن اقدام خواهد کرد.

رزم حسینی اضافه کرد: امسال به لطف سرمایه گذاری انجام شده و در راستای تحقق شعار سال مبنی بر رفع مانع زدایی در حوزه صادرات، عملکردی بهتری نسبت به سال گذشته داریم و با برنامه ریزی انجام شده سعی داریم این روند به رشد را ادامه دهیم.

علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه پنجشنبه در آغاز سفری ۲ روزه وارد آذربایجان‌غربی شد.

بازدید از پایانه مرزی تمرچین، جلسه با کولبران، بازدید از معدن زرشوران تکاب و افتتاح چندین واحد صنعتی در شهرستان‌های نقده، مهاباد، میاندوآب و بوکان از برنامه‌های روز نخست ( امروز جمعه) سفر وزیر صنعت به آذربایجان‌غربی است.

در ادامه سفر و در روز دوم، وزیر صنعت در جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی شرکت خواهد کرد و مشکلات فعالان اقتصادی این استان را خواهد شنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا