راهبرد بازار؛ سرمایه گذاری ۲ میلیون دلاری برای صادرات محصولات دانش بنیان

اقتصاد ایران: با برگزاری رویداد فناورانه با رویکرد صادرات محصولات دانش بنیان، از شرکت‌‎های دانش بنیان، فناور و استارت آپ برای حضور در این رویداد و جذب سرمایه برای ورود این شرکت ها به بازارهای بین المللی دعوت شده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، محمدرضا بحرینیان، مدیر یکی از موسسات توسعه کسب و کار و عضو شورای سیاستگذاری رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ با اشاره به تعریف و اجرای رویدادی به نام “۱۰۰ تکاپوی صادراتی” در این شتابدهنده، گفت: هدف اصلی این رویداد کمک و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کارهای نو در راستای جذب سرمایه برای ورود به بازارهای بین المللی و ارزآوری است.

وی ادامه داد: برای دستیابی به این هدف دو پروژه اصلی تعریف شده که یکی از آنها برگزاری رویدادی است که طی آن از سرمایه گذاران مختلف به ویژه صندوق‌های جسورانه برای مشارکت دعوت شدند تا به آنها شرکت‌های دانش بنیان و فناور و یا کسب و کارهای نو که نیاز به فرصت و سرمایه گذاری برای ورود به بازارهای بین المللی دارند، معرفی شوند.

بحرینیان، گروه ۱۰۰ استارت‌آپ، مؤسسه برکت و گروه سرمایه گذاران شناسا را از جمله سرمایه گذارانی نام برد که ابراز علاقه برای سرمایه گذاری کردند، خاطر نشان کرد: از سوی دیگر برای تیم‌های فناور دوره‌ آموزشی به نام “دوره توانمندسازی صادرات” در نظر گرفته شده که از روز ۲۰ خرداد ماه برگزار می‌شود.

به گفته وی این دوره آموزشی با کمک افرادی برگزار می‌شود که یا به صورت آکادمیک دوره توسعه کسب و کار را فراگرفتند و یا سابقه صادرات به کشورهای مختلف را دارند.

عضو شورای سیاستگذاری رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ با بیان اینکه هدف این دوره آموزشی ارائه تجارب صادراتی به شرکت‌هایی است که در داخل کشور به موفقیت‌هایی برای تجاری سازی محصولات خود دست یافتند، است، اظهار کرد: دو برنامه دعوت از سرمایه گذاران و ارائه آموزش به شرکت‌های دانش بنیان برای تدوین برنامه صادراتی خود را در آستانه اجرا هستیم.

وی با بیان اینکه این دوره آموزشی با مشارکت اتاق بازرگانی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر اینها ما از همکاری اتاق‌های بازرگانی مشترک ایران-ترکیه، ایران-گرجستان و اتاق‌های منطقه برخورداریم، ضمن آنکه شرکت‌های فعال در حوزه صادرات مانند هلدینگ‌ها از اجرای این دو برنامه حمایت خواهند کرد.

بحرینیان با بیان اینکه تاکنون ۶۰ شرکت فناور و استارت‌آپ و دانش بنیان برای شرکت‌ در این رویداد ثبت نام کردند، ادامه داد:  استارت‌آپ‌هایی که کسب و کار آنها در کشور شکل گرفته باشد و برای مقیاس پذیری نیاز به حمایت برای ورود به بازارهای بین المللی داشته باشند، می توانند در این رویدادها شرکت کنند.

وی با بیان اینکه علاقه مندان تا ۱۵ خرداد ماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام خود در دو رویداد “توانمندسازی” و “جذب سرمایه گذاری” اقدام کنند، یادآور شد: حمایت‌های صندوق های جسورانه، سرمایه گذاری VC بر روی طرح‌ها است که میزان این سرمایه گذاری بستگی به فناوری و پیش بینی‌های سودآوری طرح‌ها دارد، ولی در کنار آن مشاورانی هستند که خدمات مشاوره‌ای و کمک به یافتن شریک و همکار بین المللی به شرکت‌ها را ارائه می دهند.

به گفته این فعال حوزه صادرات دانش بنیان، برخی از سرمایه گذاران تا سقف ۵۰۰ هزار دلار را برای سرمایه گذاری بر روی پروژه‌ها مطرح کردند.

بحرینیان اضافه کرد: تاکنون سرمایه گذاران، سرمایه گذاری ۲ میلیون دلاری را متعهد شدند تا بر روی پروژه ها سرمایه گذاری کنند و امیدواریم با ورود سرمایه گذاران جدید این عدد بالاتر برود.

بنا به این گزارش، «۱۰۰ استارت‌آپ» برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتابدهی غیرمتمرکز است که هر سال روی ۱۰۰ استارت‌آپ مرحله‌ بذری تا ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند. در این برنامه تلاش می‌شود فرایند شتاب‌گیری این استارت‌آپ‌ها برای ورود به بازارهای بین المللی پیگیری و تسهیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا