عرضه سهام استقلال به بورس با وقفه یک هفته‌ای

عرضه سهام استقلال به بورس با وقفه یک هفته‌ای

زمان انتشار : 1399/11/20 - 14:50

«حسنعلی قنبری» در حاشیه نشست خبری سهام عدالت که امروز( دوشنبه) برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: سازمان گسترده ای ایجاد شده تا واگذاری ها را با منطق و اصول انجام دهد، گاهی اوقات واگذاری ها با مشکل همراه می شوند که این موضوع طبیعی است.

وی اضافه کرد: واگذاری ها مشروط انجام می شود و به شکل قطعی نیست؛ بنابراین لازمه اش اینکه پس از واگذاری، خریدار و فروشنده خود را مقید به مفاد قرارداد بدانند.

قنبری خاطرنشان کرد: چنانچه مفاد قرار داد رعایت نشود، در واگذاری یا انتقال قطعی آن تجدید نظر می شود تا حقوق جامعه و دولت حفظ شود.

رییس سازمان خصوصی سازی پیرامون واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس توضیح داد: واگذاری سهام شرکت های استقلال و پرسپولیس در جریان است، سهام نخستین شرکتی که از سرخابی ها وارد بورس می شود، پرسپولیس است.

قنبری گفت: قرار بود تا عرضه سهام سرخابی ها به بورس در دهه فجر انجام شود، اما مهم اینکه واگذاری ها با دقت انجام شود و عجله و اشتباهی نداشته باشیم.

رییس سازمان خصوصی سازی درباره شفافیت نداشتن صورت های مالی سهام استقلال و پرسپولیس گفت: شفافیت را سازمان بورس مشخص نمی کند، بلکه برعهده سازمان حسابرسی است که بعد از تایید دراختیار سازمان بورس قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون صورت های مالی در مرحله تایید قرار دارد، افزود: صورت های مالی که در گذشته ارائه شده بود، تایید و بتازگی صورت های مالی ۶ ماهه خواسته شده که قرار است این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی دیماه امسال درباره زمان واگذاری سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، در فرابورس، گفت: دهه فجر  زمان عرضه اولیه سهام استقلال و پرسپولیس در بورس است.

وی با بیان اینکه دهه فجر تیم‌های سرخابی در بورس عرضه اولیه خواهند شد، گفت: علت اعلام نکردن برای تعیین زمان عرضه سهام دو باشگاه به بورس، فراهم شدن اطمینان خاطر به خریداران و سهامداران در بورس است.

دژپسند تصریح کرد: وزارت اموراقتصادی و دارایی باید اطمینان حاصل کند که منافع دو باشگاه و سهامداران در عرضه اولیه به بورس حفظ خواهد شد.

وزیر اقتصاد و دارایی با بیا اینکه باید قیمت گذاری دو باشگاه به طور کامل و شفاف و اموال و دارایی‌های آنها نیز مشخص شود، افزود: دلایل تأخیر چندساله بورسی نشدن دو باشگاه دولتی استقلال و پرسپولیس دقت در تشریفات قانونی وادارای اموال و دارایی‌های دو باشگاه بوده است.

دژپسند در چایان گفت: عزم دولت برای واگذاری سهام سرخابی‌ها در بورس جدی است و امیدوارم بتوانیم در دهه مبارک فجر سال ۹۹ سهام دو باشگاه را در بورس عرضه کنیم.

x

این مطالب را نیز ببینید!

فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال ۱۴۰۲

تهران- ایرنا- فردا شنبه (۵ فروردین سال ۱۴۰۲) نخستین روز فعالیت بازار سرمایه در سال ...