راهبرد بازار؛ راه‌اندازی مرحله نخست سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی در خرداد امسال

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «مهرزاد خرد» افزود: این سیستم به منظور تسهیل جریان اطلاعات و انتقال اطلاعات دقیق و صحیح به تولیدکنندگان، مدیران، برنامه ریزان و کارشناسان راه اندازی خواهد شد.

مجری طرح سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی اظهارداشت: بر اساس طرح سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی، اطلاعات و داده های بخش کشاورزی جمع آوری، تحلیل، ذخیره سازی و به تدریج در این سیستم به اشتراک گذاشته می شود.

وی تصریح کرد: این اطلاعات شامل مواردی همچون اطلاعات مکانی و توصیفی اراضی مزارع، باغات، واحدهای تولیدی دام، طیور، آبزیان، صنایع کشاورزی، گلخانه ها، سیستم های آبیاری نوین، بازار محصولات کشاورزی و سامانه های مربوط به برآورد میزان تولید، بخش زیر ساخت ها و بخش تحقیقات هستند.

خرد ادامه داد: اطلاعات مفید تمام سامانه های فعال در حوزه کشاورزی نیز پس از بررسی و ارزیابی در سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی بارگذاری می شود.

وی اظهار داشت: به زودی دسترسی به سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی برای جامعه هدف تعریف و در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد.

مجری طرح سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی گفت: انتظار داریم با راه انداری سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی، توزیع  نهاده های کشاورزی، تسهیلات، توسعه مکانیزاسیون، پرداخت خسارت ها و یارانه ها به بخش های مختلف کشاورزی و تولید محصولات هدفمند، نظام‌مند و عادلانه انجام شود.

خرد با بیان این که مرکز پایش کشاورزی هوشمند در وزارت جهاد کشاورزی مستقر است، گفت: این مرکز از امکانات و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته روز برخوردار است و متخصصان تحلیل داده در این مرکز، اطلاعات  مورد نیاز بخش کشاورزی را تهیه و آنالیز و از طریق این سیستم در اختیار جامعه هدف قرارمی دهند.

وی اضافه کرد: تاکنون اطلاعات مکانی ۱۴ میلیون هکتار از مزارع و باغات در این سیستم ترسیم و اطلاعات مربوط به واحدهای تولیدی شامل واحدهای دام، طیور، آبزیان، صنایع کشاورزی و سایر فعالیت ها گردآوری و در حال بارگذاری است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا،  وزیر جهاد کشاورزی اردیبهشت ماه سال ۹۹ در حکمی، «مهرزاد خرد» را به عنوان مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی کشاورزی منصوب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا