راهبرد بازار؛ ساخت تلفن هوشمند در ال جی متوقف شد

شرکت کره ای ال جی گام مهمی به سوی تعطیلی کسب و کار تلفن همراه خود برداشت و آخرین تلفنهای ال جی از خط تولید بیرون آمد و این شرکت از روز دوشنبه دیگر گوشی تولید نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، این خبر در نشریه آسیا بیزنس دیلی منتشر شد و انگجت برای تایید آن با ال جی تماس گرفت. ال جی در اوایل آوریل اعلام کرده بود کسب و کار تلفن همراه خود را تعطیل می‌کند اما تولید گوشی را به مدت چند ماه ادامه خواهد داد تا به قراردادهایی که با شرکتهای مخابراتی دارد عمل کند. کارخانه ای در ویتنام که ال جی بسیاری از تلفنهای هوشمند خود را در آن تولید می کرد، به کارخانه تولیدکننده دستگاههای خانگی تبدیل خواهد شد.

ال جی پس از سالها ضرردهی این بخش اعلام کرد از کسب و کار ناموفق تلفن همراه تا پایان ژوییه خارج خواهد شد با این حال همچنان ممکن است پس از این تاریخ به فروش بعضی دستگاههایش ادامه دهد. کسانی که تلفن ال جی را خریداری کنند حداکثر تا سه سال به روزرسانی های سیستم عامل اندروید را دریافت خواهند کرد. این شرکت همچنین چهار سال خدمات پس از فروش از تاریخ تولید فراهم خواهد کرد.

بر اساس گزارش انگجت، ال جی گویا به میزان نامحدودی از مدلهای Velvet ۲ Pro و LG Rollable که در نمایشگاه CES لاس وگاس رونمایی کرده بود را به کارمندانش در کره جنوبی فروخته است.

شرکت ال جی دو ماه پیش در بیانیه ای اعلام کرده بود در ۳۱ ژوییه به تولید و فروش تلفن همراه خاتمه می دهد تا منابع خود را در حوزه های برخوردار از رشد مانند خودروهای برقی، خانه هوشمند، روباتیک و هوش مصنوعی متمرکز کند. ال جی یکی از پیشگامان سیستم عامل اندروید بود و با گوگل در خط تولید تلفن هوشمند نکسوس و تولید بخشی از بهترین فناوریهای دوربین و صفحه نمایش در نخستین روزهای این حوزه همکاری کرد. این شرکت در آمریکا سومین برند پس از آیفون اپل و سامسونگ الکترونیکس کره جنوبی بود اما سالهاست که توان رقابتی خود را از دست داده بود و وان پلاسی چینی این شرکت را کنار زده بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا