راهبرد بازار؛ بزرگترین شرکت صنایع گوشتی جهان قربانی حمله سایبری شد

فعالیت واحدهای استرالیایی و آمریکای شمالی شرکت جی بی اس بدنبال حمله سایبری سازمان یافته به سیستمهای فناوری اطلاعات این شرکت مختل شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، این حمله باعث شد واحد استرالیایی شرکت جی بی اس که بزرگترین شرکت صنایع گوشتی جهان است روز دوشنبه تعطیل شود. جی بی اس اعلام کرد در تلاش برای حل این مسئله است.

 این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد جی بی اس آمریکا روز یکشنبه ۳۰ مه متوجه شد هدف یک حمله سایبری سازمان یافته قرار گرفته که بر فعالیت سرورهای پشتیبانی کننده سیستمهای IT این شرکت در آمریکای شمالی و استرالیا تاثیر گذاشت. رسیدگی به این واقعه زمان خواهد برد و ممکن است مبادلات با مشتریان و تامین کنندگان را به تاخیر بیاندازد.

برنت ایست وود، مدیرعامل شرکت جی بی اس استرالیا به وب سایت بیف سنترال گفت: این حمله فعالیتهای شرکت در ایالتهای متعدد استرالیا را به تعطیلی کشاند اما وی نتوانست برآورد کند اختلال فعالیت این شرکت چه زمانی پایان پیدا خواهد کرد.

شرکت برزیلی جی بی اس فعالیتهایی در کانادا و آمریکا دارد که روز دوشنبه به دلیل تعطیلات عمومی روز یادبود تعطیل بود.

بر اساس گزارش رویترز، فعالیت فرآوری گوشت استرالیایی بدون دسترسی عادی به سیستمهای اینترنت و IT امکان پذیر نیست. کسب و کار پریمو اسمال گودز جی بی اس در ایالت کوئینزلند نیز بر اثر این حمله مختل شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا