راهبرد بازار؛ پیش بینی رشد ۵.۸ درصدی اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۱

اقتصاد ایران: سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اعلام کرد اقتصاد جهان ۵.۸ درصد در سال جاری میلادی و ۴.۴ درصد در سال آینده رشد می‌کند که بالاتر از پیش‌بینی قبلی آن در ماه مارس است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران به نقل از رویترز، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اعلام کرد دورنمای اقتصاد جهان با از سرگیری فعالیت کسب و کارها در نتیجه واکسیناسیون گسترده کرونا و تزریق تریلیون‌ها دلار به اقتصاد آمریکا روند رشد سریع‌تری خواهد داشت.

این سازمان اعلام کرد اقتصاد جهان ۵.۸ درصد در سال جاری میلادی و ۴.۴ درصد در سال آینده رشد می‌کند. این ارقام قبلا طی گزارشی که در ماه مارس منتشر شده بود، به ترتیب ۵.۶ و ۴ درصد پیش‌بینی شده بودند.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در آخرین گزارش خود از دورنمای اقتصاد جهان آورده است اقتصاد جهان در حال حاضر به سطح فعالیت قبل از بحران کرونا بازگشته ولی رقم رشد اقتصادی هنوز به آنچه قبل از آغاز این بحران انتظار می‌رفت نرسیده است.

 لارنس بون، اقتصاددان ارشد این سازمان گفت:«اقتصاد دنیا در حال حاضر به سمت بهبودی پیش می رود و موانع بسیاری بر سر راه دارد».

 در گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی آمده است در حالیکه واکسیناسیون گسترده در اقتصادهای پیشرفته به تدریج کسب و کارها را بازگشایی کرده است ولی بسیاری از اقتصادهای نوظهور به خاطر روند کند واکسیناسیون و موج جدید کرونا عقب نگه داشته شده‌اند.

 این سازمان عقیده دارد بانک‌های مرکزی در اقتصادهای پیشرفته باید شرایط مالی خود را تسهیل کنند و اجازه دهند تورم بالاتر از سطح اهداف آنها باشد. دولت‌ها باید حمایت مالی خود را از خانواده‌ها و شرکت‌ها حفظ کنند تا گستردگی واکسیناسیون به سطح کافی برای حفاظت از بخش‌های در خطر برسد.

این سازمان پیش‌بینی می‌کند اقتصاد آمریکا با توجه به محرک‌های مالی چند تریلیون دلاری ۶.۹ درصد در سال جاری میلادی رشد کند درحالی که قبلاً رشد ۶.۵ درصدی را تخمین زده بود. رشد اقتصاد آمریکا در سال آینده میلادی ۳.۶ درصد پیش‌بینی می‌شود که نسبت به ۴ درصد اعلام شده در ماه مارس کاهش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا