راهبرد بازار؛ ۳۱ هزار تن برنج در گمرک بوشهر آماده ترخیص است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، بهروز قره‌‍بیگی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: کشتی حامل ۳۱ هزار تن برنج هفته گذشته در گمرک بوشهر پهلوگیری کرد که با ارائه خدمات شبانه روزی گمرک بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی ۲ بوشهر و انبار اختصاصی تحت کلید گمرک واقع در چغادک بخشی از کالا به انبار اختصاصی شرکت بازرگانی دولتی و بخشی نیز به انبارهای گمرک منطقه ویژه اقتصادی ۲ منتقل شد تا تشریفات ترخیص قطعی آن صورت گیرد.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ هزار تن کالا از گمرک‎‌های این استان ترخیص شد که بیشترین حجم این کالاها از گمرک بوشهر به ترتیب شامل عدس ، چای ، ذرت ، روغن ، بادام زمینی، تخمه آفتابگردان، لاستیک، لوازم کشاورزی و ملزومات پزشکی است.

قره‌‎بیگی در باره صادرات از گمرک‌های استان بوشهر بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با احتساب میعانات گازی چهار میلیون و ۲۸۵ هزار تن کالای غیر نفتی به ارزش یک میلیارد و ۳۰۶ میلیون دلار از طریق این استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۵ درصد و ازلحاظ ارزش ۵۹ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: همچنین در این مدت حدود ۵۳ هزار تن کالا به ارزش ۱۴۹ میلیون و ۴۱۱ هزار دلار از گمرک‌های استان بوشهر ترخیص و  وارد کشور شده‌است.

قره‌بیگی افزود: درآمد گمرک‌های استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳درصد افزایش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا