راهبرد بازار؛ معاون وزیر راه : پنج هزار کیلومتر راه روستایی در دست ساخت است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا ، داریوش امانی روز چهارشنبه در حاشیه نشست مدیران راه و شهرسازی در استان خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت : در مجموع دو هزار کیلومتر راه روستایی جدید در سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد : علاوه بر آن در همین مدت نیز سه هزار ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی نیز در قالب طرح ابرار در سطح کشور تحت پوشش آسفالت قرار می گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توجه ویژه دولت به حوزه راهسازی در هشت سال گذشته گفت :  براساس آمار در دولت یازدهم و دوازدهم به طور میانگین سالی یک هزار کیلومتر آزاد راه و بزرگراه احداث شد.
توسعه زیرساخت حمل و نقل مرزی در اولویت دولت 
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مورد توجه دولت یازدهم و دوازدهم به زیرساخت حمل و نقل مرزی اظهارداشت :  این دولت توجه ویژ ای به توسعه زیرساخت های حمل و نقل در مناطق مرزی داشت  برای تقویت این زیر ساخت‌ها  زیر اقدامات خوبی انجام شده است.
وی افتتاح پایانه مرزی رمیدان و پشین در استان سیستان و بلوچستان  را نمونه توجه دولت به زیرساخت حمل و نقل مرزی بیان کرد و افزود : در دولت یازدهم و دوازدهم به مبادلات با همسایگان خارجی نیز توجه زیادی شده است.
امانی  علاوه بر مرز میرجاوه بین ایران و پاکستان و راه اندازی دو مرز جدید بین دو کشور را نمونه دیگری از توجه به حمل و نقل مرزی اعلام کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: در این دولت در ۵۰ درصد از پایانه های مرزی اقدامات توسعه ای همچون اجرای ساختمان در حال اجرا است.
الزام رانندگان حمل مسافر به رعایت پروتکل های بهداشتی 
امانی در مورد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان مسافربری برون شهری گفت : براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی مطابق با استانداردهای مصوب این ستاد برای تمام مسافربری های برون شهری الزامی است.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن تایید تخلف برخی رانندگان در این مورد اظهارداشت : مردم می توانند گزارشات خود را با تماس با سامانه ۱۴۱ مطرح کنند و با رانندگان متخلف در این بخش نیز برخورد قانونی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا