راهبرد بازار؛ آغاز واردات ۱۴۰ مگاواتی برق از ترکمنستان

اقتصاد ایران: سخنگوی صنعت برق از آغاز واردات ۱۴۰ مگاواتی برق به ایران از ترکمنستان خبر داد و گفت: این میزان می‌تواند بخشی از نیاز منطقه خراسان را تامین کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ،مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با اتصال خط انتقال برق ترکمنستان به سرخس، امکان واردات به میزان ۱۴۰ مگاوات از این کشور به ایران فراهم شد.

وی از آغاز واردات ۱۴۰ مگاواتی برق از ترکمنستان خبر داد و گفت: این میزان می‌تواند بخشی از نیاز منطقه خراسان را تامین کند.

رجبی مشهدی با بیان اینکه صنعت برق همه توان و ظرفیت‌های خود را برای تامین برق مورد نیاز داخل به کار گرفته، اذعان داشت: در کنار بکارگیری همه ظرفیت‌ها برای واردات و افزایش تولید برق، مشترکان خانگی از نقشی بسیار تاثیرگذار در این میان برخوردار هستند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح‌های تشویق‌محور صنعت برق افزود: مشترکان خانگی می‌توانند تنها با بکاربستن سه راهکار ساده از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: قرار دادن کولرهای آبی روی دور کند، تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ درجه و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز بین ساعت ۱۲ تا ۱۸، مهمترین راهکارها برای پایدار ماندن شبکه برق کشور است.

رجبی مشهدی همچنین از شناسایی ۲۲۶ مرکز غیرمجاز تولید رمزارز در طول یک هفته اخیر خبر داد و گفت: این تعداد مرکز با تلاش‌های صورت گرفته توسط همکاران صنعت برق در شرکت‌های توزیع و همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی شناسایی شدند.

سخنگوی صنعت برق افزود: برق مصرفی این تعداد مرکز شناسایی شده معادل برق مورد نیاز ۶۰ هزار واحد مسکونی است.

وی تصریح کرد: به عبارت دیگر با قطع برق این ۲۲۶ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز، ۶۰ هزار واحد مسکونی از بی‌برقی نجات پیدا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا