راهبرد بازار؛ زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی کشور توسط متخصصان داخلی ارتقاء یافت

سیاوش امیر مکری بعداز ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح هفت پروژه فرودگاهی گیلان در رشت اظهار داشت: یکی از اصلی ترین پروژه ها که پس از ۲۰ سال در مهمترین فرودگاه کشور  بدست متخصصان هوانوردی انجام شد بهسازی سیستم برج اپروچ (تقرب) فرودگاه مهرآباد است.

وی ادامه داد: این پروژه بسیار حساس و دشوار که از بزرگترین و اساسی ترین پروژه های فرودگاهی است در شرایطی که فرودگاه مهرآباد با انجام روزانه بیش از ۳۲۰ پرواز، درگیر کرونا هم بود با برنامه ریزی و زحمت بسیار به ثمر رسید و ظرف چند روز آینده به بهره برداری می رسد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی گفت: در فرودگاه‌های که دارای تعداد پروازهای بالاتری هستند و همچنین در مناطقی که به دلیل وجود چند فرودگاه حجم ترافیک هوایی و درگیری ترافیک هوایی بالاتر از حد معمول می‌باشد، برای هماهنگی بیشتر بین واحد مرکز کنترل و واحد برجِ مراقبت و همچنین ایمنی بیشتر پروازها، واحد کنترل “اپروچ” تقرب به همراه برج مراقبت مسئول هدایت ترافیک هوایی می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای پروژه های زیرساختی چه در حوزه فرودگاهی و چه حوزه هوانوردی افزایش ظرفیت، ارتقاء خدمات فرودگاهی و همچنین ارتقاء ضریب ایمنی و سلامت پرواز است .

امیرمکری با اشاره به افتتاح هفت پروژه در فرودگاه رشت یادآور شد: طی چند سال اخیر در فرودگاه رشت اتفاقات بسیار خوبی در حوزه های زیرساختی و اجرای پروژه های حوزه فرودگاهی و هوانوردی انجام شده که در ادامه پروژه های انجام شده  در سال گذشته  امروز پروژه مهم نصب و راه اندازی سامانه کمک ناوبری ILS/DME به ارزش ریالی ۳۵۰ میلیارد ریال توسط متخصصان داخلی، مهمترین پروژه از طرح های یاد شده است.

 هفت پروژه فرودگاهی بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی و مقامات استانی در فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت طی آئینی به بهره برداری رسید.
نصب و راه اندازی سامانه کمک ناوبری ILS/DME به ارزش ریالی ۳۵۰ میلیارد ریال توسط متخصصان داخلی، مهمترین پروژه از طرح های یاد شده است. با بهره برداری از سامانه یاد شده دید افقی این فرودگاه از ۱۲۰۰ متر به ۵۵۰ متر بهبود خواهد یافت که ضمن ارتقاء ضریب ایمنی فرودگاه، تاخیرات و ابطالی پروازها کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا