راهبرد بازار؛ ۱۴ اقدام ایمیدرو برای خراسان جنوبی در دستور کار قرار گرفت

علی اکبر اکبری‌راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایمیدرو به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی کشور می‌تواند نقش مهمی در توسعه مناطق و استان‌های کشور داشته باشد.

وی بیان کرد: فعال کردن بخش‌های مختلف اقتصادی در خراسان جنوبی، شناسایی فرصت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری استان، شناسایی سرمایه‌گذاران واقعی و دارای اهلیت، حذف بروکراسی‌های زائد اداری، فعال کردن معادن و صنایع معدنی، ایجاد ارزش افزوده، افزایش سطح اشتغال و ایجاد رفاه اجتماعی از جمله برنامه‌ها و اهداف ستاد توسعه خاوران است.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: برای رفع مشکلات پروژه‌های معدنی و صنعتی استان و با توجه به طولانی شدن زمان اجرای پروژه‌های در دست اقدام توسط ایمیدرو در خراسان جنوبی، با پیگیری ویژه استاندار ۱۴ اقدام مبتنی بر پیشنهادات استان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: به دستور رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اجرایی شدن پروژه‌های معطل مانده در استان که استاندار خراسان جنوبی پیگیری کرده است، کارخانه فولاد قاینات تا پایان خرداد ماه جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

اکبری‌راد با اشاره به دستور رییس هیات عامل ایمیدرو درخصوص تعیین تکلیف پروانه‌های بهره‌برداری، گواهی‌های کشف و پروانه اکتشافی گفت: تا ۲ هفته آینده نمایندگانی از این سازمان و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برای بررسی بیشتر موضوعات مورد نظر به خراسان جنوبی سفر خواهند کرد.

وی افزود: با توجه به نبود بسته‌های اطلاعاتی ژئوفیزیک هوایی و زمین‌شناسی در استان خراسان جنوبی مقرر شد ایمیدرو با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اسرع وقت نسبت به تهیه، تکمیل و تدوین بسته‌های اطلاعاتی ژئوفیزیک و زمین‌شناسی در استان اقدام کند تا در اختیار سرمایه‌گذاران و معدن‌کاران قرار گیرد.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی از اجرای خطوط انتقال برق به معادن شاهکوه نهبندان و معادن سرب و روی غنی آباد در شهرستان بشرویه خبر داد و گفت: برق‌رسانی به معادن طلای هیرد در فاز اول از طریق خرید ژنراتور انجام شد و در فاز دوم مطالعات پروژه تامین برق محدوده‌های معدنی طلای هیرد تا پایان تیر سال جاری انجام می‌شود.

وی از ایجاد و راه‌اندازی پایگاه امداد و نجات معادن زغال‌سنگ طبس در ۱۸ ماه آینده خبر داد و گفت: مناقصات تجهیزات انجام شده و پیمانکار پروژه نیز انتخاب و نیمه دوم ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.

اکبری‌راد عنوان کرد: تاکنون برای کارخانه طلای خونیک، اکتشافات معادن سرب و روی ازبک کوه و احداث کارخانه فرآوری، آسفالت ۱۴ کیلومتر از جاده دسترسی به معادن پروده به پی کوه طبس، اجرای خط انتقال برق از محل پست ۱۳۲ معادن زغال‌سنگ، رفع مشکل آنتن دهی و مشکلات مخابراتی و ارتباطی منطقه پروده طبس سرمایه‌گذار جذب شده است.

وی اظهار داشت: این موارد به طور مستمر پیگیری می‌شود تا در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: نظر به اهمیت پروژه‌های در دست اقدام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در زمینه توسعه، رونق اقتصادی و اشتغال استان این موضوعات در دستور کار ستاد توسعه خاوران قرار گرفته است که در نشست اخیر این ستاد بررسی شد و تا نتیجه نهایی پیگیری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا