بزرگراه‌های خراسان جنوبی تا پایان امسال به ۷۷۴ کیلومتر می‌رسد

بزرگراه‌های خراسان جنوبی تا پایان امسال به ۷۷۴ کیلومتر می‌رسد

زمان انتشار : 1399/11/21 - 07:38

وحید داعی دوشنبه شب در آیین افتتاح همزمان ۹۰ کیلومتر از باند دوم راه‌های خراسان جنوبی که با حضور وزیر راه و شهرسازی در کیلومتر ۱۴۰ محور دیهوک – راور در شهرستان طبس برگزار شد، افزود: ۴۷ کیلومتر باند دوم در آستانه هفته دولت امسال و همزمان با سفر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی افتتاح شد و امروز با حضور مقام عالی وزارت ۹۰ کیلومتر دیگر به بهره‌برداری رسید.

وی اظهار داشت: تا پایان سال ۲۳ کیلومتر دیگر باند دوم که اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد به بهره‌برداری می‌رسد و در نهایت، ۱۶۰ کیلومتر هدف‌گذاری احداث باند دوم طی سال ۱۳۹۹ در خراسان جنوبی محقق خواهد شد و مجموع باندهای دوم استان به ۷۷۴ کیلومتر خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: علاوه بر این ۷۷۴ کیلومتر، ۵۶۰ کیلومتر دیگر باند دوم با مبلغ قرارداد هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در استان در دست اجرا است که ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان دولت دوازدهم ۱۰۰ کیلومتر از آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: خراسان جنوبی سومین استان وسیع کشور است و استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان که وسیع‌تر از خراسان جنوبی هستند، هر کدام در استان ۲ اداره کل راه و شهرسازی و ۲ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دارند در حالی که خراسان جنوبی یک اداره کل دارد.

داعی گفت: خراسان جنوبی با ۱۱ شهرستان و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، بیش از ۱۷ هزار کیلومتر راه دارد که ششمین استان کشور از لحاظ بیشترین میزان راه محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ مبلغ ۲۹۶ میلیارد تومان اعتبار برای مجموع طرح‌های بخش حمل و نقل خراسان جنوبی پیش‌بینی شده بود که این مبلغ با ۲۵ درصد افزایش به ۳۶۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: علاوه بر این از محل اعتبارات توازن ملی از مجموع ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبارات توازن خراسان جنوبی، با نظر مثبت و حمایت استاندار، ۱۱۲ میلیارد تومان به حوزه حمل و نقل استان اختصاص یافته است.

x

این مطالب را نیز ببینید!

تاخیر چندساعته ۲ پرواز هواپیمایی آتا و معطلی مسافران کرمان

کرمان – ایرنا – تاخیر چندساعته پرواز آتا به مقصد و از مبدا کرمان طی ...