راهبرد بازار؛ افتتاح ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر قبل از اتمام دولت دوازدهم

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمود محمودزاده» ادامه داد: در ماه جاری (خرداد ۱۴۰۰)در مجموع بیش از ۳۵ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر در کشور افتتاح می‌شود. همچنین قرار است ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر طی ماه‌های خرداد، تیر و مرداد و تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به افتتاح برسند.

بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، عملیات اجرایی احداث ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور آغاز شده است.

محمودزاده همچنین در خصوص تازه‌ترین خبرها درباره اصلاح قانون نظام مهندسی که مدت‌هاست برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارایه شده است، خاطرنشان کرد: تجدیدنظر در قانون نظام مهندسی ساختمان توسط نمایندگان مجلس به شکل طرح، اعلام وصول شده است. کمیسیون عمران در این باره چندین جلسه برگزار کرده و تجدیدنظر در قانون در جریان بررسی نمایندگان مجلس است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، تا پایان سال ۹۹،  بیش از یک میلیون واحد مسکن مهر در سراسر کشور به متقاضیان تحویل شده و تا پایان دولت تدبیر و امید پروژه های مسکن مهر به اتمام می رسند.

در حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در کشور باقی‌مانده که از این تعداد ۶۵ هزار واحد مشکلاتی از جمله مشکلات حقوقی، عدم وجود متقاضی یا پیشرفت فیزیکی زیر ۳۰ درصد دارند که اتمام و تحویل آن‌ها از عهده خارج است ولی بقیه پروژه‌ها تا پایان دولت به اتمام می رسد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا