راهبرد بازار؛ مخالفت کارمندان اپل با بازگشت به محل کار

همه کارمندان پس از فروکش کردن پاندمی کووید ۱۹ مشتاق بازگشت به محل کار نیستند و اپل یکی از شرکتهایی است که از این مسئله به خوبی آگاه است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، گروهی شامل ۸۰ کارمند اپل نامه ای خطاب به تیم کوک، مدیرعامل اپل نوشتند و از وی خواستند درباره برنامه هایی که کارمندان را ملزم می کند در سپتامبر به دفتر کار برگردند، تجدیدنظر کند. آنها حس کردند توسط مدیریت نادیده گرفته شده اند که ادعا می کند افراد مشتاق به بازگشت به همکاری حضوری هستند و مایل هستند گزینه دورکاری تمام وقت را به جای دو روز در هفته داشته باشند.

نویسندگان این نامه از اپل خواستند به تیمها اجازه دهد تصمیم بگیرند چه کسی می تواند دورکاری انجام دهد یا در مکانهای انعطاف پذیر باشد و از طریق دورکاری و کار منعطف، برنامه اقدام روشنی برای کمک به افراد دارای ناتوانی ایجاد کند. این کارمندان همچنین خواستار انجام نظرسنجی از کارمندان درباره دورکاری شدند.

معلوم نیست این نامه تا چه حد تاثیرگذار است. اگرچه گروهی که این نامه را نوشته اند نسبتا کوچک هستند اما ظاهرا این خواسته ابتدا در کانال طرفداران دورکاری در اسلک با حدود ۲۸۰۰ عضو مطرح شده است. اگر چنین موضوعی حقیقت داشته باشند منعکس کننده نگرانی شمار قابل توجهی از کارمندان غیر فروش اپل است.

بر اساس گزارش انگجت، برنامه سپتامبر اپل رویکرد منعطف تری برای کار از خانه نسبت به دوران پیش از پاندمی که روی کار در دفتر تاکید داشت را دنبال می کند. با این حال برنامه مذکور در مقایسه با شرکتهای دیگر سخت گیرانه تر است. توییتر به بسیاری از کارمندانش اجازه خواهد داد تا هر زمان که می خواهند دورکاری کنند. برنامه بازگشت به کار هیبریدی گوگل مانند برنامه اپل شامل سه روز در هفته حضور در دفتر کار است اما شامل موقعیتهای شغلی به صورت کاملا دورکاری است و با توجه به نیاز هر تیم کاری تغییر می کند. اپل ممکن است با فشار برای تغییر سیاستهایش روبرو شود تا منعکس کننده تغییر رفتار سایر شرکتهای فناوری در زمینه دورکاری شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا