ارزش معاملات بورس مازندران به هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسید

ارزش معاملات بورس مازندران به هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسید

زمان انتشار : 1399/11/22 - 12:30

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، فعالان بازار سرمایه طی هفته جاری که به دلیل تعطیلی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی یک روز کاری کمتر داشت، ۱۶۹ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۱۹۳ سهم در بازار بورس معامله کردند.

همچنین از مجموع ارزش یکهزار و ۵۲۷ میلیارد ریالی ارزش هفتگی معامله سهام در بورس مازندران، ۷۵۰ میلیارد ریال مربوط به سبد خرید و ۷۷۷ میلیار ریال نیز مربوط به سبد فروش بود.

شرکت های صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند، سرمایه گذاری تامین اجتماعی ، بانک ملت و ایران خودرو این هفته بیشترین ارزش معاملاتی بورس مازندران را به خود اختصاص دادند.

شاخص قیمت سهام نیز این هفته با صعود ۴۱ هزار و ۳۲۰ واحدی ، به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۳۷۰ واحد رسید تا پس از ۶ هفته سقوط نخستین هفته رشد خود را تجربه کند.

شاخص کل در بازار بورس بیشترین میزان رشد خود را در هفته جاری در روز سه شنبه تجربه کرد و ۲۱ هزار و ۶۲۶ واحد رشد داشت .

همچنین شاخص کل (هم وزن) نیز در اخرین روز کاری (سه شنبه)با ۲هزار و ۹۷۲ واحد افزایش به ۴۲۳ هزار و ۶۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۹۴۳ واحد رشد به ۲۷۶ هزار و ۶۸۳ واحد رسیدند.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۸۵ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۵۳۹ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار دو میلیارد و ۳۵۵ هزار برگه سهم به ارزش ۴۸ هزار و ۴۵۵  میلیارد ریال داد و ستد شد.

x

این مطالب را نیز ببینید!

خودرو به بورس بازگشت/ عرضه رسپکت برای نخستین بار

تهران- ایرنا- با مصوبه شورای عالی بورس به اتفاق آرا عرضه خودرو در بورس ادامه خواهد داشت و از همین امروز اطلاعیه‌های عرضه منتشر خواهد شد.