دانشجویان خویی سفیر سلامت شدند

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی گفت: ۱۵۹ دانشجوی رشته های مختلف دانشگاه آزاد واحد خوی با حضور در کارگاه آموزشی تربیت سفیران سلامت، با مباحث خودمراقبتی و سلامت روان و ازدواج سالم آشنا و سفیر سلامت شدند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا رضا جبارزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تربیت سفیر سلامت جوان در سه حوزه دانشجویی، سرباز و طلبه در حال اجراست. 
وی اضافه کرد: خود مراقبتی بخشی از طرح تحول نظام سلامت به شمار می رود که هدف از آن پیشگیری و ارتقای سطح سلامت جامعه با استفاده از ظرفیت افراد و خانواده هاست. 
وی با اشاره به اینکه حفاظت از سلامت خود، خانواده، همسالان و جامعه با تغذیه مناسب و تحرک کافی از جمله وظیفه های سفیران سلامت است، بیان کرد: سفیران سلامت با کنترل روابط بین افراد از بروز خشونت و رفتارهای پرخطر جلوگیری کرده و آموزش های لازم را به دیگران ارائه می دهند. 
به گزارش ایرنا، طرح تربیت سفیران سلامت دانشجویی توسط وزارت بهداشت و درمان با هدف افزایش سطح سواد سلامت و تربیت سفیران سلامت ویژه دانشجویان برگزار می شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا