اجرای طرح «نسخه‌پیچی الکترونیک» در برخی داروخانه‌ها

مجری پرونده الکترونیک سلامت گفت: فرآیند فنی نسخه‌پیچی الکترونیک در وزارت بهداشت انجام شده است و در صورتی که داروخانه‌ها و پزشکان داوطلب باشند، این طرح برای آنها انجام می‌شود.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از مهر، علی‌اصغر انصاری امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۹ با اشاره به اینکه موضوع نظام کدگذاری برای رهگیری و اصالت دارو و نسخه‌پیچی در پرونده سلامت الکترونیک اجرایی شده است، اظهار داشت: در حوزه دارو با دو مسیر واردات و تولید دارو، از پخش تا محل تنظیم و نیز موضوع نسخه‌پیچی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در حوزه تولید دارو و واردات آن، پروژه رهگیری و اصالت دارو با همکاری سازمان غذا و دارو در حال انجام است اما موضوع نسخه‌پیچی الکترونیکی که فرآیند فنی آن به اتمام رسیده، هنوز اجرایی نشده است.

مجری پرونده الکترونیک سلامت افزود: در این مرحله قصد بر این است که زمانی که پزشک دارویی را برای بیمار تجویز می‌کند، فرد به صورت الکترونیکی آن را دریافت کرده و داروخانه از طریق این پرونده الکترونیک، دارو را به بیمار ارائه دهد.

انصاری تصریح کرد: هم‌اکنون در مرحله ورود بخش خصوصی، مطب‌ها و داروخانه‌ها به این پروژه هستیم و در صورتی که داروخانه‌ها و پزشکان داوطلب باشند، به زودی پروژه نسخه‌پیچی الکترونیکی از روی کدینگ را اجرایی می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه حلقه مفقوده نظام کدینگ پرونده الکترونیک سلامت است که می‌تواند این پروژه را یک قدم دیگر به اهداف اصلی خود نزدیک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا