بهترین کتاب های روانشناسی دنیا

آئین دوست‌یابی نوشتۀ دیل کارنگی

آئین دوست‌یابی نوشتۀ دیل کارنگی
How To Win Friends and Influence People-by-Dale-Carnegie
این کتاب اولین‌بار سال ۱۹۳۰ منتشر شد. اثر دیل کارنگی کتابی پیشرو و برجسته است که خیلی زود به موفقیت رسید. این کتاب یکی از بهترین کتاب های خودیاری محسوب می‌شود، اگر بهترین کتابی که تاکنون در این حوزه چاپ شده، نباشد. یکی از اصول کتاب آئین دوست یابی این است که ما با واکنشی که به رفتار دیگران نشان می‌دهیم، می‌توانیم رفتار آن‌ها را تغییر دهیم.

ایگو دشمن من است نوشتۀ رایان هالیدی
Ego is the Enemy
یکی از بهترین کتاب های خودشناسی «ایگو دشمن من است» اثر رایان هالیدی است. رایان هالیدی در این کتاب ثابت می‌کند دشمن واقعی ما در راه رسیدن به عظمت و بزرگی در جهان خارج نیست؛ بلکه در درون ما پیدا می‌شود؛ در شکل ایگو (ایگو یا خود در روانشناسی به بخشی از شخصیت که مسئول مواجهه با واقعیت است، گفته می‌شود).

درس‌های این کتاب به ما کمک می‌کنند که خود را از اثر قریب‌الوقوع ایگو آزاد کنیم و به کار بسیار تأثیرگذاری که باید انجام بدهیم، دست یابیم.

روانشناسی عزت‌نفس نوشتۀ ناتانائیل براندن
Six Pillars of Self Esteem
یکی از بهترین کتاب های روانشناسی کتاب روانشناسی عزت نفس اثر ناتانائیل براندن است. کتاب براندن برای کسانی که به‌سبب علاقۀ شخصی یا حرفه‌شان به موضوع عزت‌نفس علاقه دارند، جزء کتاب‌هایی است که حتماً باید خوانده شود. براندن در این کتاب شش ستون – شش تمرین فعالیت‌مبنا – را شرح می‌دهد که باید روزانه انجام شوند تا اساس عزت‌نفس در وجود شخص شکل بگیرد.

هنر ظریف بی‌خیالی: رویکردی درونی برای زندگی بهتر نوشتۀ منسون مارک
The Subtle Art of Not Giving a Fck A Counterintuitive Approach to Living a Good Life
هیچ اغراقی دربارۀ این کتاب در کار نیست. نویسندۀ هنر ظریف بی‌خیالی جسورانه اشاره می‌کند که ما مقدار کمتری از ترس‌ها، خطاها و شک‌هایمان را می‌پذیریم و با حقیقت‌های دردناکی که ممکن است در زندگی پیدا شوند، مواجه می‌شویم. پس ما قادر هستیم تا ویژگی‌هایی چون شجاعت، استقامت و بخشش را به‌دست آوریم. هنر ظریف بی‌خیالی کتابی حاوی یک گفت‌وگوی واقعی است؛ کتابی زمینی و تازه و الهام‌بخش.

چهار میثاق نوشتۀ دون میگل روئیز
The Four Agreements
کتاب چهار میثاق در ایران با نام‌های چهار پیمان، چهار توافق و زندگی بر اساس خرد سرخ‌پوستان تولتک هم منتشر شده است. نویسندۀ کتاب اهل مکزیک و از سرخ‌پوستان تولتک است. او معلمی شمنی و شفادهنده است که رموز ساده و مؤثر سلوکی را که از اجداد تولتک خود آموخته، در کتابش به اشتراک گذاشته است.

میگل روئیز در چهار میثاق می‌گوید: کلمات را کامل و بدون عیب‌ونقص بر زبان بیاور. تردید نکن. فرضیه‌ها و گمان‌ها را کنار بگذار و همیشه بهترین کار ممکن را انجام بده.

این کتاب باورهای خودمحدودگر آدمی را آشکار می‌کند.

حدومرزها نوشتۀ دکتر هنری کلود و دکتر جان تاون‌سند
Boundaries When to Say Yes How to Say No to Take Control of Your Life
این کتاب با نام کامل «حدومرزها: چه زمانی بگوییم بله و چطور نه بگوییم تا بر زندگی خود مسلط شویم» یکی از بهترین کتاب های روانشناسی و خودشناسی است. نویسندگان این کتاب کوشیده‌اند به سؤالاتی چون «آیا می‌توانم محدودیت‌هایی برای خودم بگذارم و همچنان شخصی دوست‌داشتنی باشم؟» و «حدومرزهای مشروع و قانونی کدامند؟» پاسخ‌هایی بر مبنای کتاب مقدس بدهند. از این جهت شما در فهمیدن معنای تعریف «مرزهای سالم» حمایت می‌شوید.

آدم بسیار حساس نوشتۀ الین.ن آرون
The Highly Sensitive Person
کتاب «آدم بسیار حساس: راهی برای شکوفا شدن، وقتی دنیا در هم می‌شکندتان» از کتاب های خودیاری مفید برای بخش بزرگی از انسان‌ها است. مطابق نظر نویسنده، انسان‌های بسیار حساس ۱۵ تا ۲۰ درصد جوامع را تشکیل می‌دهند. کتاب آرون پنجره‌ای رو به دنیای آن‌ها باز می‌کند و می‌آموزد که چگونه تأثیر حساسیت بر بخش‌های مختلف زندگی‌مان را درک کنیم؛ همان‌طور که تأثیر استعدادها و قریحه‌مان را درک می‌کنیم.

تو خفن هستی نوشتۀ جن سینسرو
You Are a Badass
همان‌طور که از نام کتاب برمی‌آید، «تو خفن هستی، به بزرگی خودت شک نکن تا یک زندگی فوق‌العاده داشته باشی» این کتاب یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است و لحنی طنزگونه دارد.

اگر می‌خواهید فراتر از چارچوب فکر کنید و زندگی‌ای را که سزاوارش هستید شروع کنید، این کتاب مناسب شماست. نویسندۀ کتاب در ۲۷ فصل توصیه‌هایی رک‌وراست، بی‌پرده و طنزآمیز ارائه می‌دهد تا منتقد درونی‌مان را ساکت کنیم و زندگی‌مان را باقدرت شروع کرده و ادامه دهیم.

کامیابی نوشتۀ آریانا هافینگتون
Thrive
یکی دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی «کامیابی: سومین معیار برای تعریف دوبارۀ موفقیت و ساختن یک زندگی خوب، عاقلانه و شگفت‌انگیز» نوشتۀ آریانا هافینگتون، روزنامه‌نگار و مفسر آمریکایی است.

خانم هافینگتون در این کتاب با ترسیم مسیر شخصی زندگی‌اش، نشان می‌دهد مسیر موفقیت اجتماعی – که عموماً با پول و قدرت تعریف شده است – ذاتاً طوری طراحی شده که افراد جامعه را نامتعادل و گاه شدیداً سخت‌گیر و نیازمند ترمیم و متعادل شدن رها کند. او در کتابش، یافته‌های علمی و داستان‌های شخصی‌اش را ترکیب می‌کند تا این پدیده را شرح دهد.

ازگری‌بپرس نوشتۀ گری وینرچاک

ASKGARYVEE
نام کامل کتاب این نویسندۀ آمریکایی-بلاروسی‌تبار «#ازگری‌بپرس – یک کارآفرین در رهبری، شبکه‌های اجتماعی و خودآگاهی موفق می‌شود» است. گری وینرچاک شخصی با صراحت لهجه و نابغه‌ای در کسب‌وکار و بازاریابی است. او در استفاده از شبکه‌های اجتماعی‌ای مثل فیسبوک و توییتر با آینده‌نگری عمل کرد تا به مخاطبانی به‌دردبخور دست پیدا کند.

او در این کتاب، توصیه‌هایی به‌هنگام و ارزشمند دربارۀ کارآفرینی، بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی به مخاطبانش ارائه می‌دهد.

از پست‌ترین تا بالاترین نوشتۀ رایان بلیر
کتاب رایان بلیر با نام انگلیسی Rock Bottom to Rock Star از درس‌های کسب‌وکاری سخن می‌گوید که رایان از بدبیاری‌ها و سخت‌کوشی‌هایش آموخته است. رایان بیلر می‌داند چه می‌گوید. او در جوانی به‌شیوه‌ای خطرناک می‌زیست و درون خانه‌ای که می‌توانیم آن را دخمه بنامیم، زندگی می‌کرد.

اکنون بلیر کارآفرینی به‌شدت موفق است و توصیه‌های ارزشمندی را که در این راه یاد گرفته، در کتابش گلچین کرده است، به این امید که دیگران بتوانند از برخی از اشتباه‌هایی که او مرتکب شده، خودداری کنند و از طریقی که او بهره‌مند شده، بهره‌مند شوند.

قانون ۵ ثانیه‌ای نوشتۀ مل رابینز
The 5 Second Rule
«قانون ۵ ثانیه‌ای: روشی برای متحول کردن زندگی، کار و اعتمادبه‌نفس با شهامت هرروزه» اثر مل رابینز یکی از بهترین کتاب های روانشناسی در حوزۀ سلامت فردی است.

خانم رابینز کارش را به‌عنوان وکیل جنایی شروع کرد و اکنون کسب‌وکار درس می‌دهد. او در کتابش توضیح داده است که چطور عاداتِ منجر به بی‌اعتمادبه‌نفسی را بشکنیم و فردی شجاع و دارای اعتمادبه‌نفس شویم. کتاب قانون ۵ ثانیه‌ای به این موضوع می‌پردازد که ما چطور خودمان را عقب نگه می‌داریم.

از جایی که هستی شروع کن: دفتری دربارۀ خودکاوشی نوشتۀ میرا لی پاتل
Start Where You Are
این دفتر تعاملی از جدول، نوشته و نقاشی استفاده می‌کند تا تفکر و تأمل را تشویق کند. این دفتر با ارائۀ نقل‌قول‌هایی از هنرمندان، نویسندگان و دیگر انسان‌های خلاق ما را به تلاش برای شناخت خود و کشف رویاهای واقعی‌مان ترغیب می‌کند.

قدرت تفکر مثبت نوشتۀ دکتر نورمن وینسنت پیل
The Power of Positive Thinking
این کتاب در سطح جهانی از پرفروش ترین کتاب ها بوده است. قدرت تفکر مثبت به مردان و زنان زیادی در جهان کمک کرده تا بتوانند اهداف و آرزوهایشان را جامۀ عمل بپوشانند. این کتاب توصیه‌هایی واقعاً مؤثر و شگفت‌انگیز برای باور کردن خود، کارهایمان و توسعۀ قدرت دستیابی به اهداف دارد.

حتما بخوانید: پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ کدام‌ها هستند؟
جشنی برای شکست‌ها: قدرت ریسک کردن، اشتباه کردن و بزرگ فکر کردن نوشتۀ رالف هیث
Celebrating Failure
نویسنده در این کتاب شرح می‌دهد که مثبت بودن از شکست‌ها حاصل می‌شود. با تغییر نگاه به شکست‌ها به ابزاری برای یادگیری که می‌توان از طریق آن به اهداف بالاتر دست یافت، بار منفی شکست از بین می‌رود. رالف هیث در کتابش گام‌هایی کاربردی برای تغییر نگرش‌ها به شکست و ریسک کردن ارائه می‌دهد.

شکست سرآغاز پیروزی نوشتۀ جان ماکسول
Failing Forward
جان ماکسول نویسنده و سخنران مشهوری که سابقۀ کارآفرینی و کشیش بودن را در زندگی خود دارد، یکی از بهترین کتاب های روانشناسی را به‌نام «شکست سرآغاز پیروزی: از اشتباهات خود به‌عنوان پلکانی برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید» نوشته است.

او در این کتاب فرض را بر این گذاشته است که تفاوت بین انسان‌های متوسط و کامیاب، رابطۀ آن‌ها با شکست است. کلید اصلی چگونگی درک و واکنش نشان دادن به شکست است. ماکسول یاد می‌دهد که چطور شکست را دوست خود بگیریم و حرکت روبه‌جلویمان را حفظ کنیم.

بی‌باک شدن، در عشق، کار و زندگی نوشتۀ آریانا هفینگتون
On Becoming Fearless
خانم هفینگتون در این کتاب با توجه به تجربه‌های شخصی‌اش، شهامت، استقامت و انعطاف‌پذیری را شرح می‌دهد و گام‌هایی را برای مغلوب کردن ترس‌ها تعیین می‌کند.

هیچ‌چیز برای از دست دادن، همه‌چیز برای به‌دست آوردن
Nothing to Lose Everything to Gain
رایان بیلر در این کتاب داستان زندگی‌اش را از زمانی که عضو یک گنگ بود تا اکنون که کارآفرینی مولتی‌میلیونر است، تعریف می‌کند و تجربه‌هایش را از تبدیل شدن از جوانی با مشکلات فراوان به یک فرد بسیار ثروتمند به اشتراک می‌گذارد. او جزئیات چشمگیری را که از تجربۀ مربی‌گری به‌دست آورده و موجب بهبود اوضاع و احوالش شده، در کتابش بیان می‌کند.

جادوی بزرگ: زندگی خلاقانه با غلبه بر ترس نوشتۀ الیزابت گیلبرت
Big Magic
الیزابت گیلبرت نویسندۀ مشهوری است که در کتاب جادوی بزرگ، سخنان حکمت‌آمیزی دربارۀ چگونگی دستیابی به خلاقیت، رویکردها، نگرش‌ها و عاداتی که خلاقیت را آشکار می‌کنند و رسیدن به شگفتی و لذت بردن بیان می‌کند.

بازی تمام نمی‌شود تا شما برنده شوید نوشتۀ لس براون
It’s Not Over Until You
لس براون یک سخنران انگیزشی و نویسندۀ یکی از بهترین کتاب های روانشناسی این فهرست «بازی تمام نمی‌شود تا شما برنده شوید: چگونه شخصی شویم که همیشه می‌خواستیم باشیم، مهم نیست چه مانع‌هایی وجود دارد» است.

او در این کتاب نوشته است که چگونه بر موانع غلبه کرده و چطور دوباره می‌تواند این کار را انجام دهد. اجازه ندهید نظر دیگران دربارۀ شما به واقعیت شما تبدیل شود. مردم می‌خواهند شکست بخورید و این مشکل آن‌هاست نه شما. پس کاری را انجام دهید که می‌خواهید، یا همیشه فقط رویای آن را در سر بپرورانید.

بهترین کتاب های روانشناسی : بهترین کتاب های موفقیت
در ادامه به معرفی بهترین کتاب های موفقیت از فهرست بهترین کتاب های روانشناسی خواهیم پرداخت.

بیندیشید و ثروتمند شوید نوشتۀ ناپلئون هیل
Think and Grow Rich
ناپلئون هیل در این کتاب می‌گوید: «آنچه ذهن انسان می‌تواند تصور و باور کند، می‌تواند به‌دست بیاورد.» کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» اولین‌بار سال ۱۹۳۷ منتشر شده است. این کتاب قواعد مشهور کارنگی را برای پول درآوردن بر مبنای ۱۳ مرحلۀ ثابت‌شده آموزش می‌دهد.

۴ ساعت: چگونه با ۴ ساعت کار در هفته ثروتمند شویم نوشتۀ تیموتی فریس
The 4 Hour Workweek
این کتاب پیشنهادهای زیادی برای درآوردن بیشترین پول در کمترین زمان ارائه می‌دهد و بر اساس اصولی است که یک اقتصاددان ایتالیایی فراموش‌شده بیان کرده است. نویسنده توانسته از درآمد چهل‌هزار دلار در سال به‌ازای ۸۰ ساعت کار در هفته به چهل‌هزار دلار در ماه در مقابل چهار ساعت کار در هفته برسد.

جادوی فکر بزرگ نوشتۀ دیوید جی. شوارتز
The Magic Of Thinking
این کتاب روش‌های تفکر و رفتاری را شرح می‌دهد که کمک می‌کنند به موفقیت و رضایتی بزرگ برسیم.

استارت‌آپ ۱۰۰ دلاری نوشتۀ کریس گیلبو
۱۰۰$ StartUp
استارت‌آپ ۱۰۰ دلاری، یکی از بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت که با نام «راهنمایی برای استارت‌آپ‌های کوچک» هم در ایران چاپ شده، نوشتۀ کریس گیلبو است؛ شخصی که در تبدیل ایده‌ها به درآمد نبوغ دارد.

او در این کتاب از مردمی می‌گوید که علاقۀ شخصی خودشان را کشف کرده و توانسته‌اند آن را به راهی برای پول درآوردن تبدیل کنند و سپس زندگی‌شان را طوری شکل داده‌اند که به آزادی عمل و تحقق خواسته‌های بیشتری دست یابند.

مانع مسیر است: استراتژی مدیریت موانع نوشتۀ رایان هالیدی
The Obstacle Is the Way
منبع الهام این کتاب فلسفۀ ستاوندی یا رواقی‌گری‌ست. رواقی‌گری به‌طور خاص به چیزهایی که تحت تسلط ما هستند، می‌پردازد. فلسفۀ ستاوندی می‌گوید چیزهایی را که نمی‌توان کنترل کرد، باید رها کرد و موانع را به فرصت تبدیل کرد تا بهتر، قوی‌تر و محکم‌تر شویم.

خودِ غیر عادی‌ات را پیدا کن نوشتۀ جسیکا دایلولو هرین
Find Your Extraordinary
«خود غیر عادی‌ات را پیدا کن – بزرگ‌تر رویاپردازی کن، شادتر زندگی کن و با شرایط خودت به موفقیت برس» نام کامل کتاب خانم هرین است. چگونه یک‌نفر زندگی‌اش را از حالت عادی و معمول آن خارج و تبدیل به یک زندگی خارق‌العاده کند؟ با پرورش دادن روحیۀ کارآفرینی، که موجب می‌شود فردیت خودمان را بپذیریم. این کتاب دربارۀ این موضوع صحبت می‌کند.

جلسات آغازین آتش نوشتۀ دنیل لاپورته
Fire Starter Sessions
کتاب خانم لاپورته با نام کامل «جلسات آغازین آتش: یک راهنمای روحی و عملی برای ساختن موفقیت با توجه به شرایط خودتان» یکی از کتاب های موفقیت است. لاپورته در این کتاب با عقاید بسیار مستقل، صریح و صادقانۀ خود، مفاهیم مشهور خودیاری و موفقیت را بازتعریف می‌کند. برای مثال تعادل زندگی را یک اسطوره و جامع بودن را مبالغۀ افراد دربارۀ زندگی‌شان می‌داند.

۴۸ قانون قدرت نوشتۀ رابرت گرین
The 48 Laws of Power
این قوانین از فلسفۀ ماکیاولی و سن‌تزو الهام گرفته شده‌اند و اگرچه ممکن است بسیار متفاوت باشند، در یک چیز مشترکند؛ علاقه به سلطۀ کلی.

قوانین طلایی موفقیت نوشتۀ ناپلئون هیل
The Law of Success
یکی‌دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی در زمینۀ موفقیت قوانین طلایی ناپلئون هیل است. این کتاب که قبل از کتاب معروف هیل، بیندیش و ثروتمند شو، نوشته شده است، کمک می‌کند بفهمیم چرا برخی افراد اندکی از دیگران بهترند.

فصل‌های زندگی نوشتۀ جیم ران
The Seasons of Life
جیم ران در کتاب فصل های زندگی شباهت و توازی بین تغییر فصل‌ها و زندگی را شرح می‌دهد و می‌گوید چگونه می‌توان با موفقیت از هر فصل استفاده کرد. این کتاب برای هرکسی که در دوران سختی از زندگی‌اش به‌سر می‌برد عالی‌ست؛ چون کمک می‌کند به این درک برسیم که هیچ‌چیز حتی چیزهای بد برای همیشه نمی‌مانند و بالاخره، بعد از زمستان بهار خواهد آمد. این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینۀ خودیاری است که در زمان‌های سخت به کمکمان می‌آید.

بهترین کتاب های روانشناسی : کتاب های بهبود عزت نفس
کتاب‌های بعدی‌ای که معرفی خواهند شد، به بخش عزت نفس از فهرست بهترین کتاب های روانشناسی اختصاص دارند.

موهبت کامل نبودن: رها کردن خود آرمانی و پذیرفتن خود واقعی نوشتۀ برنی براون
The Gifts of Imperfection
برنی در کتابش یک راه را برای تعامل با جهان از جایگاه شایستگی‌مان، بدون اهمیت دادن به آنچه از عشق و تعلق سزاوارش هستیم، توصیف می‌کند.

شما اینجا هستید: کتابچۀ راهنمایی برای ذهن‌های خطرناک نوشتۀ جنی دراوینگ
You Are Here
بر طبق فرضیۀ هنردرمانی، این کتاب با تصاویر پیچیده‌ای که نویسنده کشیده، پر شده است.

احساس کامیابی نوشتۀ دیوید برنز
Feeling Good
دیوید برنز در کتاب احساس کامیابی روش های درمان افسردگی را بدون استفاده از مخدرها با تکنیک‌های عالی ثابت‌شده از نظر علمی توضیح می‌دهد.

آیا من هرگز به‌اندازۀ کافی خوب خواهم بود؟ نوشتۀ دکتر کریل مک‌براید
Will I Ever Be Good Enough
یکی از بهترین کتاب های روانشناسی زنان کتاب دکتر کریل مک‌براید «آیا من هرگز به‌اندازۀ کافی خوب خواهم بود؟ درمان دخترانِ مادران خودشیفته» است. مادران خودشیفته به دخترانشان می‌آموزند که عشق بی‌قیدوشرط نیست. این کتاب توضیح می‌دهد که در نتیجۀ این طرز تفکر احساس ناکافی بودن، ناامیدی، ناراحتی و… به وجود می‌آید.

دیگر نگو تو خوبی: راهنمایی‌هایی برای به‌دست آوردن آنچه می‌خواهید نوشتۀ مل رابینز
Stop Saying You’re Fine
مل رابینز فرد بسیار جالبی است که دربارۀ کنار زدن محدودیت‌های خوداعمال آموزش می‌دهد. کتاب او راجع‌به راه‌حل‌های آسان و پیش‌پاافتاده نیست و می‌تواند شما را به‌سمت یک زندگی بهتر پرتاب کند.

قدرت بیکران نوشتۀ آنتونی رابینز
Unlimited Power
آنتونی رابینز از نویسندگان مشهور کتاب های روانشناسی است و کتاب قدرت بیکران او در ایران با نام‌های قدرت بی‌پایان و به‌سوی کامیابی نیز چاپ شده است. او در کتاب قدرت بیکران از مهار کردن قدرت ذهن سخن گفته است؛ این‌که چگونه چیزهایی را که برای زندگی و در زندگی می‌خواهیم، داشته باشیم، به‌دست آوریم و بسازیم.

۷ عادت مردمان مؤثر نوشتۀ استفان کاوی
The 7 Habits of Highly Effective People
استفان کاوی با این کتاب خوانندگانش را در ۲۵ سال گذشته راهنمایی کرده است. کتاب هفت عادت مردمان مؤثر برنامه‌ای همه‌جانبه است که کمک می‌کند به این آگاهی برسیم که ادراکات و گمان‌های ما مانع رسیدنمان به موفقیت می‌شوند.

فلسفۀ من برای زندگی موفق نوشتۀ جیم ران
My Philosophy For Successful Living
جیم ران از سخنرانان انگیزشی محبوب و نویسندۀ بهترین کتاب های روانشناسی و انگیزشی است. او استعداد تبدیل اصول بی‌سروته و پیچیده به اصولی ساده را دارد. او در این کتاب فلسفۀ خود «شش مرحله برای رهبری و زندگی فراعادت» و چیزهای دیگری را شرح داده است.

پنج قطعۀ اصلی از پازل زندگی نوشتۀ جیم ران
Five Major Pieces to the Life Puzzle
این کتاب جیم ران پرفروش‌ترین راهنمای بینش و ایده برای کسانی‌ست که به‌دنبال زندگی بهتری هستند. با خواندن این کتاب نگاه عمیقی به علت‌های موفقیت برخی افراد و عدم موفقیت برخی دیگر خواهیم انداخت. این کتاب شامل مؤلفه‌های اصلی موفقیت است: فلسفه، نگرش، فعالیت، نتیجه و سبک زندگی.

زن ایده‌آل: چطور همسرتان را مجذوب خود کنید نوشتۀ ماری فرلئو
Make Every Man Want You
این کتاب با همۀ کتاب‌های دوستیابی‌ای که تا به حال خوانده‌اید، متفاوت است. این کتاب شما را به دوست داشتن خودتان از درون و بیرون و اصلاح کردن عادت‌های بد در روابطتان ترغیب می‌کند. کتاب زن ایده‌آل جالب و شخصی است و می‌آموزد که چگونه پیش از همه خودمان را دوست داشته باشیم.

بهترین کتاب های روانشناسی : کتاب های یافتن عشق و هدف زندگی
نوبت به مرور کتاب های یافتن عشق و هدف در زندگی از سری بهترین کتاب های روانشناسی رسید. هم‌چنان با ما همراه باشید.

جنگجوی صلح نوشتۀ دن میلمن
The way of the Peaceful Warrior
این کتاب بر اساس داستان زندگی شخصی نویسنده است؛ ماجراهای او در قلمروی عشق، جادو و دیگر ابعاد بدن، ذهن و روح انسان.

بیداری غول درون نوشتۀ آنتونی رابینز
Awaken the Giant Within
آنتونی رابینز در این کتاب به‌عنوان رهبری در اوج کارایی و علم، راهبردها و تکنیک‌هایی برای به کنترل درآوردن احساسات، روابط و دیگر بخش‌های زندگی ارائه می‌دهد.

سوپ جوجه برای تقویت روح نوشتۀ جک کنفیلد و مارک ویکتور هنسن
Chicken Soup
این مجموعه کتاب، یکی‌دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی این فهرست با بیش از ۲۵۰ عنوان است که داستان‌هایی متعالی‌کننده و الهام‌بخش را شامل می‌شود؛ داستان‌هایی متنوع، از «قدرت سپاس‌گزاری» تا «بازی دوستیابی».

دینامیت موفقیت: موفقین از طریق نگرش ذهنی مثبت نوشتۀ ناپلئون هیل و کلمنت استون
Success Through a Positive Mental Attitude
این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های روانشناسی است که به با توصیف قدرت نگرش ذهنی مثبت به‌عنوان کلید موفقیت شخصی، به میلیون‌ها نفر کمک کرده است.

سعادت جست‌وجو نوشتۀ کریس گیلبی
The Happiness of Pursuit
در این کتاب نویسنده از ملاقاتش با مردمی سخن می‌گوید که طی سفرهایش به‌قصد دیدن کشورهای مختلف کرۀ زمین با آن‌ها آشنا شده بود؛ افرادی عادی که می‌کوشیدند به اهدافی فوق‌العاده دست یابند.

تو می‌توانی نوشتۀ جورج متیو آدامز
You Can
این کتاب ترغیب‌کننده و الهام‌بخش است و خوانندگانش را به بهبود دادن خود و حرفه‌شان توصیه می‌کند.

سکوت، قدرت درون‌گراها در دنیایی که از حرف‌زدن باز نمی‌ایستد نوشتۀ سوزان کین
Quiet
در مقابل ایدۀ مطلوب بودن برون‌گرایی و نفوذ آن در فرهنگ ما، این کتاب از ارزش و مشارکت درون‌گرایان تجلیل می‌کند.

اثر مرکب نوشتۀ دارن هاردی
The Compound Effect
دارن هاردی به‌عنوان یک ناشر مجله های موفقیت در کتاب اثر مرکب نظام عملیاتی آسان، کاربردی و گام‌به‌گامی را ارائه می‌کند که موجب می‌شود موفقیتمان را تکثیر کنیم.

قدرت عادت نوشتۀ چارلز دوهینگ
The Power of Habit
نویسنده در این کتاب از دانش‌های جدید در حوزۀ عادت و چگونگی تأثیر عادات ما در کسب‌وکار، جوامع و زندگی‌هایمان سخن می‌گوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا