متن باز بودن وردپرس،یک مزیت خوب برای آن است

وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوا برای راه اندازی و ایجاد انواع سایت‌ها می باشد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار مسعود درویشی مدیر وب سایت تم فور  است وی  این وب سایت  را در بهمن ماه ۱۳۹۵ صورت آزمایشی راه اندازی کرد و در سال ۱۳۹۶ با ارتقای کیفیت، ایده‌های جدید به صورت رسمی ارائه قالب و افزونه‌های وردپرس را آغاز کرد.

درویشی در خصوص این فعالیت گفت: این شروع با رویکردی کاملاً متفاوت و خلاقانه که تا قبل از تم فور، در سایر وب‌سایت‌های همکار اصول بسیاری از خدمات به مشتریان رعایت نمی‌شد؛ رقم خورد.با تاسیس این وب سایت، انقلاب نوینی در وردپرس ایران صورت گرفت. توسط این مجموعه با ارائه بهترین شیوه‌ها و کدنویسی‌های استاندارد در زمینه فارسی‌سازی قالب و افزونه‌ها، ارائه سیستم آپدیت هوشمند (خودکار) که در طی دو سال اخیر حتی معروف‌ترین وب‌سایت‌ها در زمینه وردپرس در ایران از آن بهره‌مند نبودند، گام بزرگی برای وردپرس فارسی برداشته شد. بدون شک ایمان داریم که تم فور آغازگر انقلاب خلاقیت و توسعه وردپرس در ایران بود.

وی در ادامه در خصوص تجارت الکترونیک گفت: می‌توان گفت که الکترونیکه بودن بسیاری از خدمات در دنیا، تاثیر مستقیم و حیاتی بر روی زندگی مردم داشته است. هرچند در این حوزه، هنوز کشور ما از سایر کشورهای توسعه یافته عقب‌تر است. اما طی چند سال اخیر با توجه به فراهم شدن زیرساخت‌های ارتباطی اینترنت در کشور، ارتقای کیفی و دسترسی آسان‌تر به اینترنت و همچنین توسعه سریع دستگاه‌های ارتباطی مانند گوشی‌های همراه هوشمند، ایران را نیز تحت شعاع قرار داده است.

مدیر وب سایت تم فور  افزود: با توجه به دلایل بالا، وجود وب‌سایت برای بسیاری از کسب و کارها حائز اهمیت است. اعتقاد داریم اگر آموزش‌های لازم در مورد اینترنت در ایران توسط نهادهای مختلف مانند صداوسیما صورت گیرد، می‌تواند به گسترش کسب‌وکارهای آنلاین کمک شایانی کند. مجموعه تم فور براین باور است که متن باز بودن وردپرس، برخلاف تصور عده‌ای، کاملاً به محبوبیت و شهرت این سیستم مدیریت محتوا کمک کرده است. این ویژگی، یک مزیت خوب برای WordPress قلمداد می‌شود. وردپرس را یک یا چند نفر توسعه نمی‌دهند، بلکه‌ هزاران نفر در سرتاسر دنیا مشغول به توسعه آن و رفع نواقصش هستند.

 درویشی در خصوص امنیت در حوزه ورد پرس گفت: افرادی در این زمینه اتتقاد دارند که همین متن باز بودن، باعث لو رفتن حفره‌های امنیتی در وب‌سایت‌هایی که با وردپرس راه‌اندازی شده‌اند می‌شود. اما باید این را در نظر گرفت، تیم بزرگ چند صدهزار نفری وردپرس تنها طی چند روز می‌تواند بدترین باگ‌ها را نیز حل و فصل کنند، شاید اگر یک سیستم اختصاصی با یک تیم چند نفره بود، حداقل باید ۱ ماه زمان می‌برد تا مشکلات امنیتی سیستم حل شود.

با این حال، در حال حاضر وب‌سایت‌های بزرگی در ایران و خارج از ایران، از وردپرس استفاده می‌کنند و هنوز به یک سیستم اختصاصی مهاجرت نکرد‌ه‌اند. این موضوع نشان دهنده قدرت و محبوبیت این سیستم محتوا را می‌رساند. بخواهیم تک تک مزیت‌های وردپرس را نام ببریم، نیاز است به طور مفصل درباره آن نوشته شود. در نهایت معایب کم تعداد وردپرس در مقابل مزیت‌های بزرگ و عالی آن قابل چشم پوشی است.

  وی در پایان به کسانی که میخواهند کسب و کار خود را بر پایه ورد پرس راه اندازی کنند پیشنهاد کرد :در انتها، توصیه می‌کنیم، افرادی که می‌خواهند با وردپرس شروع کنند، ابتدا کاملاً آموزش‌ها و دوره‌های کار با اون رو طی کنند. و در کنار طی نمودن دوره‌های آموزشی وردپرس، الزامیست که با مباحثی درباره سئو و مارکتینگ نیز آشنایی داشته باشند. اگر این موارد توسط اشخاصی که می‌خواهند به دنیای آنلاین کسب و کار وارد شوند مورد توجه قرار گیرد، می‌توانند به آسانی وب‌سایت‌های خود را با وردپرس دوست‌داشتنی راه‌اندازی و پیاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا