پلمپ واحدها و پاساژهای پرخطر در بازار تهران

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، از پلمپ واحدها و پاساژهای پرخطر در بازار تهران خبر داد.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از مهر، زهرا صدراعظم نوری، با اشاره به اینکه بازار تهران یکی از محل هایی است که ضریب ریسک بالا و ایمنی بسیار پایینی دارد، اظهار کرد: بازار تهران پتانسیل بروز حادثه و خطر را در هر لحظه دارد و در این میان جان و مال بسیاری از افراد به خطر می افتد.

وی با بیان اینکه بازار تهران یکی از قدیمی ترین بازارهای ایران است، اضافه کرد: این مکان به لحاظ تاریخی حایز اهمیت است و بخشی از هویت تهران به آن گره خورده است. از طرف دیگر، بخشی از اقتصاد کشور در بازار تهران رقم می خورد و در آنجا داد و ستد صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه بازار تهران محلی برای گردشگری هم محسوب می شود، گفت: بخشی از گردشگران خارجی و برخی از گردشگران داخلی حتما هنگام سفر به تهران از بازار بازدید می کنند.

صدراعظم نوری با اشاره به جمیعت زیاد در حال تردد و ساکن در بازار تهران عنوان کرد: انتظار و اقتضاء این است که ایمنی بازار به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه ریزی شود.

وی تصریح کرد: در این ارتباط سازمان آتش نشانی شهرداری تهران مانند سایر اماکن بازدیدهایی را از بازار تهران انجام داده و بخش های پرریسک و دارای ضریب خطر بالا را شناسایی کرده است. همچنین کمیته ایمنی منطقه ١٢ در این باره فعال است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه یک سری از پاساژها و واحدهای با ضریب خطر بالا اخطار گرفته اند، گفت: براساس دستور العمل برخی از این واحدها نسبت به ایمن سازی اقدام کرده اند و آن هایی که به دستور العمل توجهی نکنند با هماهنگی صورت گرفته با مراجع قضایی پلمپ می شوند. البته برخی از این واحدها و پاساژها پلمپ شده اند و برای رفع پلمپ نسبت به اجرای دستور العمل اقدام کردند.

صدراعظم نوری با تاکید بر اینکه این اقدامات کافی نیست، اضافه کرد: باید گسترده تر عمل شود و هیات امنای بازار، اتحادیه های ذیربط، اصناف و بهره برداران برای حفظ جان و مال خود تلاش کنند.

وی با بیان اینکه رفع خطرات بعضاً هزینه بر نیست، گفت: اما یک حادثه می تواند نتایج جبران ناپذیری به همراه داشته باشد بنابراین با همکاری شهرداری منطقه و سازمان آتش نشانی و بازاریان امیدواریم مشکلات بازار به حداقل برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا