قیمت روز خودرو؛ فرار مشتری‌ها از بازار!

بازار خودرو این روزها بیشتر از هر زمان دیگری سوت و کور است. نه فروشنده‌ها قیمت را پایین می‌آورند و نه خریداران توانایی خرید خودرو با این قیمت را دارند. انگار همه مشتری‌ها از بازار خودرو فرار کرده‌اند و برای همین حتی یک ماشین هم در بین محصولات سایپا، کرمان‎موتور و مدیران خودرو تغییر قیمت ندارد. وضعیت محصولات ایران خودرو هم چندان تعریفی ندارد. قیمت این محصولات در بازار نهایتا یک میلیون تومان آن هم در مورد تعداد معدودی از محصولات این کارخانه بالا و پایین شده است.

قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸

محصولات سایپا امروز تغییری در قیمت خود ایجاد نکرده‌اند. ساینا همچنان ۵۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و کمترین اختلاف را با قیمت کارخانه در بین محصولات سایپا دارد. چراکه کارخانه قیمت ساینا را حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پایین‌تر در نظر می‌گیرد. اختلاف قیمت در مورد تیبا صندوق‌دار به اوج خود می‌رسد. با اینکه کارخانه معتقد است قیمت تیبا صندوق‌دار ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، با این حال فعالان بازار این ماشین را با قیمت ۵۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌کنند که تقریبا ۹ میلیون با قیمت کارخانه تفاوت دارد. تیبا ۲ این روز‌ها در بازار ۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و حدود هفت میلیون بالای قیمت کارخانه فروخته می‌شود. 

قیمت روز پراید امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸

قیمت انواع پراید امروز موقتا ثابت مانده. پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ در مرز کانال ۵۰ میلیونی قفل شده و حدود ۴۹ میلیون تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول ۹ میلیون تومان پایین‌تر است. سایپا می‌گوید پراید سایپا ۱۳۱، ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است، اما گوش بازاری‌ها بدهکار نیست و این ماشین را هفت میلیون بالاتر و با قیمت ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌فروشند. پراید وانت با اختلاف کم، ۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. قیمت روز محصولات سایپا امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است: 

نام خودروقیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱۴۹,۰۰۰,۰۰۰۳۹,۶۸۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱۴۴,۲۰۰,۰۰۰۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱۴۴,۳۰۰,۰۰۰۴۰,۲۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار۵۲,۰۰۰,۰۰۰۴۲,۷۴۳,۰۰۰
تیبا ۲۵۷,۸۰۰,۰۰۰۵۰,۶۰۳,۰۰۰
ساینا۵۸,۶۰۰,۰۰۰۵۵,۹۴۳,۰۰۰

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸

امروز محصولات ایران خودرو به ثبات قیمت روز قبل خود ادامه می‌دهند. طوری که قیمت اکثر محصولات ایرنا خودرو امروز بدون تغییر مانده است. مثلا پژو ۴۰۵ امروز هیچ تغییری نسبت به روز گذشته ندارد.  قیمت روز پژو ۴۰۵ GLX بنزینی صفر کیلومتر در بازار ۷۴ میلیون تومان است. با این حال ایران خودرو اعتقاد دارد قیمت این محصول ۱۱ میلیون پایین‌تر و حدود ۶۳ میلیون تومان قیمت دارد. پژو ۴۰۵  GLX دوگانه‌سوز امروز با اختلاف ۱۱ میلیونی نسبت به قیمت کارخانه حدود ۷۶ میلیون تومان فروخته می‌شود و اختلاف دو میلیونی بین بنزینی و دوگانه‌سوز را حفظ کرده است. امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ کمی قیمت را پایین آورده. طوری که قیمت روز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار با کاهش یک میلیون تومانی به ۹۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و فاصله‌اش از مرز ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر شده. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار شرایط مشابهی دارد. طوری که قیمت روز پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با کاهش یک میلیون تومانی روبرو شده و حالا این محصول در بازار با قیمت ۹۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. با این وجود پژو ۲۰۶ تیپ ۲ امروز بدون تفاوت باقی‌مانده. قیمت روز این محصول در بازار ۸۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و حدود ۱۵ میلیون بیشتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. پژو پارس امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته با قیمت ۹۷ میلیون تومان فروخته می‌شود که حدود ۱۹ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. رانا هم روی ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ایستاده و ۱۰ میلیون گران‌تر از قیمت کارخانه در بازار خرید و فروش می‌شود.   امروز دنا معمولی مثل دیگر محصولات ایران خودرو تغییر قیمت ندارد و ۱۱۳ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما این مورد برای دنا پلاس توربو صادق نیست. طوری که قیمت روز دنا پلاس توربو با کاهش دو میلیون تومانی به حدود ۱۷۱ میلیون تومان رسیده و با این وجود همچنان ۸۱ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه فروخته می‌شود.   پژو ۲۰۷ امروز روند کاهشی به خود گرفته است. طوری که پژو ۲۰۷ دنده‌ای امروز دو میلیون تومان ارزان شده و ۱۲۲ میلیون تومان فروخته می‌شود، از طرف دیگر پژو ۲۰۷ اتوماتیک امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده و حدود ۱۶۳ میلیون تومان قیمت دارد.   امروز سمند LX سرجایش ایستاده و همچنان ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت کارخانه برای این محصول ۱۱ میلیون تومان پایین‌تر و حدود ۶۷ میلیون تومان است. امروز سمند EF۷ پا را فراتر گذاشته و شاهد افزایش قیمت این محصول در بازار هستیم. طوری که قیمت روز سمند EF۷ با افزایش یک میلیون تومانی به ۹۰ میلیون تومان رسیده است. قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است: 

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت روز گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان۵۴,۲۰۰,۰۰۰۵۴,۰۰۰,۰۰۰۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX۷۷,۰۰۰,۰۰۰۷۷,۷۰۰,۰۰۰۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7۹۰,۰۰۰,۰۰۰۸۹,۰۰۰,۰۰۰ حاشیه بازار
پژو GLX 405۷۴,۰۰۰,۰۰۰۷۴,۰۰۰,۰۰۰۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه سوز۷۶,۰۰۰,۰۰۰۷۶,۰۰۰,۰۰۰۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405۸۳,۹۰۰,۰۰۰۸۳,۹۰۰,۰۰۰۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس۹۷,۰۰۰,۰۰۰۹۷,۰۰۰,۰۰۰۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۸۲,۲۰۰,۰۰۰۸۲,۲۰۰,۰۰۰۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۹۷,۵۰۰,۰۰۰۹۸,۵۰۰,۰۰۰۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ صندوقدار۹۷,۰۰۰,۰۰۰۹۸,۰۰۰,۰۰۰۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا۷۷,۵۰۰,۰۰۰۷۷,۵۰۰,۰۰۰۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ ۲۱۱۳,۰۰۰,۰۰۰۱۱۳,۰۰۰,۰۰۰۶۶,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۷۱,۰۰۰,۰۰۰۱۷۲,۰۰۰,۰۰۰۸۹,۹۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده‌ای۱۲۲,۰۰۰,۰۰۰۱۲۴,۰۰۰,۰۰۰۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰حاشیه بازار

قیمت محصولات کرمان موتور امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸

امروز قیمت انواع جک از سری محصولات کرمان موتور بدون تغییر نسبت به روز گذشته سر جایشان ایستاده‌اند. طوری که جک J۴ امروز ۱۴۸ میلیون تومان فروخته می‌شود و جک S۳ در بازار ۱۹۰ میلیون تومان قیمت دارد. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول ۲۰ میلیون بالاتر و ۲۱۰ میلیون تومان است. همچنین امروز جک S۵ بدون تفاوت نسبت به روز قبل روی ۲۷۷ میلیون باقی مانده و حدود ۲۴ میلیون کمتر از آنچیزی که کارخانه می‌گوید خرید و فروش می‌شود. قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است: 

نام خودروقیمت روز بازار (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک۱۴۸,۰۰۰,۰۰۰۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک۱۹۰,۰۰۰,۰۰۰۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک۲۷۷,۰۰۰,۰۰۰۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸

امروز MVM ۳۱۵ در بازار خودرو ۱۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. روز قبل هم وضعیت به همین شکل بود. به طور کلی می‌توان گفت: قیمت انواع MVM از سری محصولات مدیران‌خودرو امروز تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. مثلا امروز MVM X۲۲ دنده‌ای در بازار با قیمت ۱۴۹ میلیون تومان، یعنی ۱۳ میلیون زیر قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. اختلاف قیمت بازار و کارخانه در مورد MVM X۲۲ اتوماتیک کمتر است. فعالان بازار خودرو این ماشین را ۱۸۹ میلیون معامله می‌کنند، در حالی که کارخانه قیمت آن را شش میلیون بالاتر یعنی ۱۹۵ میلیون تومان در نظر می‌گیرد. MVM X۳۳ امروز مثل روز گذشته ۲۱۰ میلیون تومان ارزش دارد که حدود ۲۶ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه است.   قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است: 

نام خودروقیمت روز بازار (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
MVM ۳۱۵ هاچ‌بک۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ دنده‌ای۱۴۹,۰۰۰,۰۰۰ ۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ اتوماتیک ۱۸۹,۰۰۰,۰۰۰۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۳۳۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا