بازار جهانی کار، فارغ التحصیلان چه رشته هایی را نیاز دارد؟

نیاز بازار کار این روزها اولویت تعیین رشته های دانشگاهی محسوب می شوند اما سئوال مهم اینجاست که بازار جهانی کار به کدام رشته ها نیاز دارد؟

به گزارش راهبرد بازار به نقل از ویمنز آرتیکل، برخی از رشته های دانشگاهی هستند که هزینه تحصیل در آنها بسیار پایین تر از سایر رشته های دانشگاهی است و این در حالی است که بازار کار این رشته ها بسیار مطلوب است و درآمد کار در این حوزه نیز بسیار زیاد است.

 قبولی  در کارشناسی ارشد هشت رشته دانشگاهی که در پی می آید،تضمینی است و قیمت گذراندن هر دوره کارشناسی در آن ها پایین تر از سایر رشته ها است و در مقابل درآمد آن ها نیز از سایر رشته های دانشگاهی بیشتر است.

۱.فناوری تجهیزات زیست پزشکی

برای تبدیل شدن به یک تکنسین متخصص در تجهیزات پزشکی لازم است که در این رشته دانشگاهی در دانشگاه تحصیل کنید. وظیفه شما این است که آیا تجهیزات پزشکی از نظر بهداشتی ، کارآیی و ایمنی درست کار خواهند کرد یا خیر و نکته مهم تحصیل در این رشته این است که در بازار کار جهانی از ایمنی شغلی برخوردار هستید.

در آمد پایه کار در این رشته سالانه ۴۰.۰۰۰ دلار است و این درآمد سالانه تا ۶۵.۰۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

۲.طراحی مد

زندگی یک خیاط مد پر از هیجان و خلاقیت است و کسی که در این حوزه فعالیت می کند به یادگیری مهارت هایی از قبیل  خیاطی ، طراحی پارچه ، الگوبرداری و بسیاری جنبه های لازم در طراحی مد می پردازند و این شغل هنگام همکاری با یک شرکت کارآفرینی بسیار پرسود است.

درآمد پایه این شغل ۳۶.۰۰۰ دلار است و این درآمد می تواند تا ۶۵.۰۰۰ دلار در سال افزایش پیدا کند.

۳.شبکه و ارتباطات

تحصیل در این رشته شما را برای کار در زمینه ارتباطات آماده می کند و به شما تمام زیر و بم تلفن و شبکه های مخابراتی را آموزش خواهد داد تا بتوانید به طور موثر در این رشته فعالیت کنید و زمینه تحصیل در مقاطع بالاتر در اکثر دانشگاه های جهان برای این رشته وجود دارد.

درآمد پایه این شغل سالانه ۴۱.۶۰۰ دلار است و این درآمد تا سالانه ۶۶.۴۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

۴.سونوگرافی

یکی از روش‌های تشخیص بیماری در پزشکی است. به این روش اکوگرافی، پژواک‌نگاری و صوت‌نگاری نیز گفته می‌شود. این روش بر مبنای امواج فراصوت و برای بررسی بافت‌های زیرجلدی مانند عضلات، مفاصل، تاندون‌ها و اندام‌های داخلی بدن و ضایعات آن‌ها پی ریزی شده‌است. سونوگرافی در حاملگی نیز کاربردهای وسیعی دارد. همچنین امروزه سونوگرافی کاربردهای درمانی نیز دارد.

درآمد پایه این شغل ۵۰.۲۰۰ دلار است و این درآمد تا ۶۶.۸۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

۵.بهداشت و ایمنی

بهداشت و ایمنی شغلی برای اطمینان از رعایت صحیح قانون و ایمنی است و متخصصان این شغل بیشتر در محیط کارخانه ها کار می کنند و عوامل متعددی را بررسی می کنند از هوا و آب گرفته تا مصرف مواد شیمیایی.

این شغل در بازار کار کنونی کشورهای توسعه یافته و صنعتی بسیار پر سود است و درآمد پایه این کار ۵۰.۳۰۰ است و این درآمد سالانه تا ۶۸.۲۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

۶.بهداشت دندان

متخصصان بهداشت دندان درست در کنار دندان پزشکان کار می کنند. آنها برای انجام پاکسازی ، ارزیابی سلامت لثه و آموزش مراقبت مناسب از دندان کار می کنند. آنها در واقع دست راست دندانپزشک هستند و در حال حاضر یکی از پر تقاضا ترین شغل ها در بازار کار جهانی است.

درآمد پایه در این شغل سالانه ۶۱.۳۰۰ دلار است و این درآمد تا ۶۸.۷۰۰ افزایش پیدا خواهد کرد.

۷.اقتصاد

رشته اقتصاد از میان رشته های نام برده شده بهترین بازار کار را دارد چرا که تحصیل کردگان در این رشته می توانند در زمینه های بانکی ، مالی ، حسابداری و یا مشاغل آماده فعالیت کنند و می تواند به یکی از پردرآمد ترین شغل ها تبدیل شود.

درآمد پایه این شغل ۳۶.۸۰۰ دلار است و این درآمد سالانه تا ۷۱.۱۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

۸.مدیریت ساخت و ساز

مدرک مدیریت ساخت و ساز شما را برای مدیریت ساخت و ساز املاک تجاری و مسکونی آماده می کند. شما اصول اولیه تجارت و همچنین مهارتهای فنی را می آموزید و این حرفه بازار کار مطلوبی دارد.

درآمد پایه این شغل ۴۳.۹۰۰ دلار است و درآمد آن ها سالانه تا ۷۱.۲۰۰ دلار افزایش پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا