شکست والیبال ایران در مقابل روسیه

تیم ملی .الیبال با شکست برابر روسیه شانس صعود مستقیم به المپیک ۲۰۲۰ ژاپن را از دست داد.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از شفقنا، تیم ملی کشورمان در سومین و آخرین دیدار مرحله گروهی مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در شهر سن پترزبورگ به مصاف تیم ملی روسیه رفت و در نهایت تیم ملی این فرصت را داشت که با پیروزی بر روسیه به عنوان تیم اول گروه به طور مستقیم به المپیک ۲۰۲۰ توکیو صعود کند.

ست اول
تیم ملی والیبال روسیه در آغاز دیدار برتری نسبی بر ملی‌پوشان کشورمان داشت، اما با امتیاز سرویس امیر غفور دو تیم در امتیاز سه به تساوی رسیدند. بازی که در ادامه به صورت پایاپای دنبال می‌شد با آبشار قدرتمندانه امیر غفور و با برتری تیم ایران به وقت استراحت فنی اول رسید (۸-۷). کمی بعد، جروبحث سعید معروف با داور بر سر یک صحنه مشکوک به خطای دوضرب کارت زرد را برای او به همراه داشت. روسیه در ادامه عملکرد بهتری داشت و توانست تا پیش از رسیدن به وقت استراحت فنی دوم سه امتیاز برتری نسبت به ایران ایجاد کند (۱۳-۱۶). در ادامه، اشتباهات ملی‌پوشان کشورمان اختلاف را از قبل هم بیشتر کرد (۱۴-۱۸). بازیکنان کشورمان در ادامه نتوانستند فاصله را جبران کنند و روسیه به کمک مدافعان خود و با درخشش نفراتی، چون موزرسکی، کلیوکا و کورکائف ست اول را ۲۵-۱۹ از آن خود کرد.

ست دوم
در ابتدای ست دوم، تیم ملی با نتیجه ۳-۲ از رقیب پیش افتاد. ایران در ادامه نیز با اختلاف یک امتیاز از رقیب پیش بود تا آنکه روسیه بازی را در امتیاز پنجم به تساوی کشاند. یک سرویس خوب از موزرسکی و دریافت بد حضرت‌پور روسیه را به امتیاز هشتم و بازی را به وقت استراحت فنی اول رساند (۶-۸). لافاصله پس از آن تیم ملی با درخشش معروف و دفاع روی تور دو امتیاز پیاپی کسب کرد. بلندقامتان کشورمان در دقایق بعدی عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان دادند و دو امتیاز از روسیه پیش افتادند (۱۲-۱۰). عملکرد خوب موسوی و معنوی‌نژاد در دفاع روی تور یک امتیاز دیگر نصیب تیم ملی کرد تا مربی روسیه تقاضای وقت استراحت کند. روسیه، اما در ادامه توانست به کمک امتیازات پولیتائف و کلیوکا فاصله را نه تنها جبران بلکه زودتر از تیم ملی به امتیاز شانزدهم برسد (۱۵-۱۶). بازیکنان کشورمان در ادامه توانستند دو امتیاز خوب کسب کنند و ۱۸-۱۷ از روسیه جلو بیفتند. در حالی که دو تیم پایاپای پیش می‌رفتند غفلت بازیکنانمان امتیاز بیست و یکم را برای روسیه به همراه داشت تا میزبان برتری را در دست بگیرد و کولاکوییچ درخواست وقت استراحت کند. روسیه در ادامه به پیروزی نزدیک شده بود، اما کسب چند امتیاز پیاپی از بازیکنانمان پایان ست را به تعویق انداخت هرچند روسیه در نهایت موفق شد ست سوم را ۲۵-۲۳ به نفع خود تمام کند.

ست سوم
بازی در ست سوم نیز همانند دو ست قبلی در ابتدا به صورت پایاپای پیش رفت. روسیه در ادامه با عملکرد بهتر خود تمرکز ملی‌پوشانمان را بهم زد و موفق شد سه امتیاز فاصله ایجاد کند و وقت استراحت فنی اول فرا برسد. پس از آن، روسیه توانست ۱۰-۶ از ایران پیش بیفتد و در این لحظه بود که کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کرد. تیم ملی کمی بعد به خود آمد و موفق شد اختلاف چهار امتیازی را جبرا کند و برتری را ۱۳-۱۲ به دست بیاورد. کمی بعد وولکوف امیر غفور را تک دفاع کرد تا بازی در امتیاز پانزدهم به تساوی برسد، اما این ایران بود که زودتر از میزبان به امتیاز شانزدهم می‌رسید. پس از آن عملکرد خوب تیم ملی ادامه داشت و برتری با دو امتیاز اختلاف به دست تیم ملی افتاد (۱۸-۱۶). در ادامه، تیم ملی توانست سه امتیاز اختلاف ایجاد کند (۲۰-۱۷). دقایقی بعد روسیه توانست بازی را در امتیاز ۲۱ به تساوی بکشاند. بازی در دقایق بعدی به صورت پایاپای پیش رفت، اما ضربه امیر غفور به بیرون رفت تا روسیه ۲۵-۲۳ به پیروزی برسد و به عنوان تیم اول صعود خود به المپیک ۲۰۲۰ را قطعی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا