پیش‌بینی یک اقتصاددان از آینده بازار ارز

یک اقتصاددان معتقد است: «انتظار می‌رود که در ۶ماه دوم سال‌جاری اقتصاد ایران دچار التهاب نشود و نوسانات قابل توجهی در متغیرهای اقتصادی نداشته باشیم. »

به گزارش راهبرد بازار به نقل از خبرآنلاین، مرتضی ایمانی‌راد در تازه‌ترین یادداشت خود در اینستاگرام نوشت: «در گفت‌وگوهای قبلی همیشه تاکید داشتم که در مقاطع خاصی در اقتصاد ایران ارز کنترل اقتصاد را در دست می‌گیرد. سال‌های ۹۱ و ۹۷ وضع ما این چنین بود. »

وی افزود: «در سال بعد، در هر دو مقطع با آرام‌شدن بازار ارز، سایر متغیرها نیز آرام شدند. در سال ۹۷ ارز هدایت متغیرهای اقتصادی را داشت و در ۶ماهه اول سال ۹۸ با آرام شدن بازار ارز سایر متغیرها نیز آرام شدند. »

این اقتصاددان تصریح کرد: «انتظار می‌رود که در ۶ماه دوم سال‌جاری اقتصاد ایران دچار التهاب نشود و نوسانات قابل توجهی در متغیرهای اقتصادی نداشته باشیم. »

ایمانی‌راد متذکر شد: «طبیعی است که این شرایط تا زمانی که ارز آرام‌است، آرام خواهد بود. اگر این شرایط آرام بماند، سرمایه‌گذاری‌ها از حوزه‌های تحریک‌پذیر (همانند طلا و دلار) به حوزه‌های با ثبات (همانند بازار بورس، سپرده‌گذاری در بانک‌ها، سپرده‌گذاری در صندوق‌ها) تغییر جهت می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا