راهبرد بازار؛ تامین مالی ۱۰.۵ هزار میلیاردی در بورس تهران

مدیرعامل بورس تهران گفت: از ابتدای سال تاکنون، ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بورس تهران، تامین مالی شده است.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از مهر، علی صحرایی امروز شنبه نهم شهریورماه ۹۸ در نشست هم‌اندیشی وزیر امور اقتصادی و داریی با فعالان بازار سرمایه، اظهار داشت: هفته گذشته، ارزش بورس تهران بیش از هزار تریلیونی شد و ۳۳۰ شرکت در ۴۰ صنعت مختلف، در بورس تهران پذیرش شدند.

مدیرعامل بورس تهران افزود: از ابتدای سال تاکنون، ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بورس تهران تامین مالی شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری، تاکنون افراد حقیقی ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نسبت به فروش خود خرید کرده‌اند و حتی بعضی از روزها تا ۷۵ درصد فعالیت معاملات، توسط افراد حقیقی صورت می‌گیرد.

صحرایی با بیان اینکه برای توسعه بازار سرمایه باید نگرش‌ها را تغییر دهیم، گفت: سال گذشته مصوبه‌ای اجرا شد که مالیات از نقل و انتقال نیم‌درصد تعیین شد که این موضوع محدود به یک سال بود؛ استدعا داریم مجدد به این مساله توجه شود.

وی تاکید کرد: این مساله موجب می‌شود سرمایه‌گذاران خرد به سمت بورس هدایت شوند.

صحرایی اظهار داشت: در حوزه مالیات بر ارزش افزوده، از ما ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم را مطالبه می‌کنند؛ در حالیکه باید به بورس نگاه ویژه‌ای شود.

وی گفت: همچنین با توجه به اینکه در بازار سرمایه ابزارهای بازار بدهی نگاه کوتاه‌مدت‌تر دارند، تقاضا داریم که در شورای عالی بورس توجه شود که ابزارهای قابل تبدیل به سرمایه نیز اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا