۴۳ کتاب و نکته در زمینه موفقیت

«سینم گونل» یکی از نویسنده‌های وب‌سایت مدیوم است. او در سال گذشته میلادی ۴۳ کتاب را در عرض ۱۲ ماه مطالعه کرده است و از مجموع آنها مسایل بسیار زیادی را متوجه شده که هر کدام به تنهایی می‌توانند در تحول درونی، بهبود کیفیت زندگی و موفقیت نقش موثری داشته باشند. او این یافته‌ها را با مخاطبان به اشتراک گذاشته است.

ما در زیر این یافته‌ها و نظرات «سینم گونل» را برایتان نوشته به این امید که با مطالعه آنها بتوانید تحولی مثبت در سبک زندگی خود ایجاد کنید. همراهمان باشید.

نام کتاب: افراد موفق چگونه موفق می‌شوند: هر مانعی را به یک فرصت تبدیل کنید

کتاب در زمینه موفقیت
  1. خود را در معرض ورودی‌ها و یافته‌های خوب قرار دهید.
  2. خود را با افراد خوش‌فکر آشنا کنید.
  3. مثبت و درست فکر کردن را به خود بیاموزید.
  4. به افکار مثبت خود عمل کنید.
  5. به احساسات خود اجازه دهید فکرهای خوب جدیدی برایتان بسازند.
  6. این پروسه را دایما تکرار کنید.

نام کتاب: زنان، کار و آرزوی مدیریت

«وقتی بدنبال یافتن شریک زندگی هستید پیشنهاد من این است که با همه گزینه‌های موجود قرار بگذارید: مردان خوب، مردان بد، بی‌عرضه، باهوش، تنبل، ترسو و … اما هرگز با آنها ازدواج نکنید. با اینکه اغلب مردان بد جذاب‌تر از مردان خوب هستند اما گزینه خوبی برای ازدواج بشمار نمی‌روند. در زمان تصمیم‌گیری باید کسی را انتخاب کنید که نگاه برابر به زنان و مردان داشته باشد، مردی که زنان را باهوش، قوی، جاه‌طلب و موفق می‌داند. کسی که فارغ از جنسیت به توانایی انسان‌ها باور داشته باشد آن مردی است که شما می‌توانید همه مسایل زندگی خود را با او شریک شوید. چنین مردانی در جامعه وجود دارند و اتفاقا بسیار هم جذاب‌تر از مردان بد هستند.»

نام کتاب: این چهار تا: دی‌ان‌ای مخفی آمازون، اپل، فیس‌بوک و گوگل

کتاب در زمینه موفقیت

«یافتن کار خوب، ساعات طولانی کار، داشتن مهارت‌های مربوط به شغل، هدایت سیاست‌های سازمان، تعادل برقرار کردن بین کار و زندگی و … همگی کارهای سختی هستند که به راحتی نمی‌توان انجامشان داد. در مقابل، احترام به سازمان‌ها، مبادی آداب بودن، نمایش تواضع و فروتنی کارهای بسیار آسانی هستند. پس، کارهای آسان را درست و کامل انجام دهید. درست است که این رفتارها به خودی‌خود شما را به موفقیت نمی‌رسانند اما انجام ندادن آنها می‌تواند شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد.» (اسکات گالوی)

نام کتاب: قبیله مربی‌ها

کتاب در زمینه موفقیت
  • زندگی به تناسب «شجاعت» یک فرد توسعه یافته یا کوچک می‌شود. (Anais Nin)
  • وقت دو به شک هستید، اجازه دهید مهربانی و شفقت شما را هدایت کند. (Samin Nosrat)
  • نه هر چیزی که قابل شمارش است لزوما ارزشمند است، نه هر چیزی که ارزشمند است را می‌توان شمرد. (William Bruce Cameron)
  • برای آموختن و یادگرفتن همیشه عجله داشته باشید اما برای یافتن اعتبار هرگز. (Evan Williams)

نام کتاب: داستان کوسه: چگونه من یکهزار دلار را به بیزینس یک میلیارد دلاری تبدیل کردم

کتاب در زمینه موفقیت

گاهی این‌طور به نظر می‌رسد که افراد موفق خیلی راحت به موقعیت کنونی خود رسیده‌اند. اما اشتباه نکنید. چنین چیزی وجود ندارد. آنها بارها و بارها زمین خورده‌اند تا سرانجام راه و رسم درست کار کردن را آموخته‌اند.

نام کتاب: هفته‌ی کاریِ چهارساعته

کتاب در زمینه موفقیت

برای انجام کارهای بسیار مهم، زمان همیشه نقش مکنده دارد. آیا در انتظار بهترین زمان برای استعفا دادن از شغل خود هستید؟ این را یادتان باشد که ستاره‌ها هرگز فقط برای شما نمی‌تابند، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هرگز به طور همزمان سبز برایتان نخواهند شد؛ همه دنیا علیه شما تبانی و توطئه نکرده است اما برای تحقق رویاهای شما هم کاری نمی‌کند. همه اینها یعنی شرایط زندگی همیشه عالی پیش نخواهد رفت. بنابراین، واژه‌ی «یک روز» یک بیماری و مرضی است که می‌تواند رویاهای شما را با خودتان به گور ببرد. از آن دوری کنید. فهرست مزیت‌ها و معایب هم به همین اندازه بد است. اگر برایتان مهم است و می‌خواهید در نهایت کار موردنظرتان را انجام دهید، فقط آن را انجام دهید و اشتباهات خود را در طول مسیر برطرف کنید. پیشرفت‌ها را در طول مسیر به وجود بیاورید. با فکر کردن «حالا یک روز» گفتن‌ها وقت خود را هدر ندهید.

نام کتاب: جادوی بزرگ: زندگی خلاق در پشت ترس‌ها

کتاب در زمینه موفقیت

هر کاری که انگیزه و حس زندگی به شما می‌دهد را انجام دهید. اشتیاق‌ها، تمایلات و اضطرارهای خود را در زندگی دنبال کنید. به آنها اعتماد کنید. هر آنچه در قلبتان انقلاب و تحولی بزرگ ایجاد می‌کند را بسازید.

انسانی عجیبی باشید که شهامت لذت بردن را دارد.

نام کتاب: بخورید و بیاشامید، شکرگزار باشید، عشق بورزید

کتاب در زمینه موفقیت

مردم تصور می‌کنند نیمه گمشده یعنی کسی که کاملا عین آنها باشد و این همان چیزی که همه می‌خواهند. اما بهترین نیمه گمشده شما در آینه است. کسی که همه آنچه شما را از موفقیت باز می‌دارد به شما نشان می‌دهد، کسی که شما را متوجه خودتان می‌کند و در نتیجه می‌توانید زندگیتان را تغییر دهید.

شما باید بیاموزید که چگونه افکارتان را انتخاب کنید، همان‌طور که هر روز لباس‌هایتان را انتخاب می‌کنید. این قدرتی است که با تمرین می‌توانید به آن دست پیدا کنید. اگر می‌خواهید کنترل همه چیز را به کامل‌ترین شکل ممکن به دست داشته باشید، باید روی مغز و ذهن خود کار کنید. این تنها چیزی است که باید آن را کنترل کنید.

نام کتاب: محیط دلخواه خود را پیدا کنید

شما زندگی خود را با نگاه به جهان و مکانی می‌سازید که در آن زندگی می‌کنید.

یافتن محیط دلخواه در واقع یک سفر دو مسیره است. یک سفر داخلی به عمق وجود خود و یک سفر بیرونی برای کشف فرصت‌های موجود در جهان پیرامون.

نام کتاب: مدیر یک دقیقه‌ای

کتاب در زمینه موفقیت

یک دقیقه به خودتان زمان بدهید: به اهدافتان فکر کنید، به عملکرد خود نگاه کنید، ببینید آیا رفتار و اهدافتان با هم در یک راستا هستند.

نام کتاب: آن‌قدر شکست بخورید تا دیگر شکست نخورید

کتاب در زمینه موفقیت

در مورد دست یافتن به یافته‌های بزرگ و مثبت در زندگی عصبی شوید. عصبی شدن راحت نیست، دردناک است، استرس بدنبال دارد. به همین خاطر است که می‌تواند اثرگذار باشد. عصبی شدن برای من به معنای زنده بودن است. باعث می‌شود تلاشم را بیشتر کنم. این حس مثل بانجی جامپینگ برای ذهنم است.

نام کتاب: رازهای دات‌کات

در نهایت کسب‌وکاری موفق‌تر است که می‌تواند مشتری‌های بیشتری جلب کند.

نام کتاب: چشم بر هم زدن: قدرت فکر کردن بدون فکر کردن

کتاب در زمینه موفقیت

کلید تصمیم‌گیری‌های درست در زندگی داشتن دانش زیاد نیست. بلکه درک است. ما در حال شنا در گذشته هستیم. در یک چشم بر هم زدن هم ممکن است ارزشی برابر با یک ماه تحلیل منطقی نهفته باشد. باید قدر حال را دانست.

منبع: روزیاتو


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا