توقف کمک های مالی مایکروسافت به مخالفان بایدن

توقف کمک های مالی مایکروسافت به مخالفان بایدن

زمان انتشار : 1399/11/23 - 16:44

اقتصاد ایران: پس از گوگل، جنرال الکتریک و والمارت، مایکروسافت اعلام کرد کمک های مالی به مخالفان انتخاب شدن جوبایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا را تا ۲۰۲۲ میلادی متوقف می کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران  به نقل از رویترز، شرکت مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد کلیه کمک‌های مالی به قانونگذاران آمریکایی که با صدور گواهینامه انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا مخالفت کرده‌اند را تا سال ۲۰۲۲ میلادی متوقف می‌کند.

همچنین این تولید کننده نرم افزار کمک‌های مالی به مقامات و سازمان‌هایی که نسبت به انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کردند یا خواستار لغو نتایج آن شدند را نیز در همین بازه زمانی تعلیق می‌کند. مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد با کسب و کارها و سازمان‌های دیگری مذاکره می‌کند که خواهان تقویت دموکراسی هستند. در بیانیه این شرکت آمده است: وقایع اخیر چالش‌هایی در کمیته‌های اقدام سیاسی (PAC) شرکت‌های مختلف به وجود آورده است.

برد اسمیت رئیس مایکروسافت در ۲۱ ژانویه به کارمندان اعلام کرد طی ۴ سال گذشته ۲۰ درصد کمک‌های مالی کمیته اقدام سیاسی این کشور به افرادی تعلق گرفته که مخالف کالج الکترال بوده‌اند. کالج الکترال یا مجمع گردانندگان آخرین مرحله از روند طولانی گزینش ریاست جمهوری آمریکا است.

کمیته اقدام سیاسی در دهها شرکت بزرگ آمریکایی کمک‌های مالی به ۱۴۷ سناتور و اعضای کنگره را متوقف کرده‌اند که با تأیید گواهی انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور مخالف بوده‌اند. برخی از این شرکت‌ها عبارتند از والمارت، ماریوت، AT&T، آمازون کام کست و آمریکن اکسپرس.

این درحالی است که کمیته‌های اقدام سیاسی گوگل و جنرال الکتریک نیز کمک‌های مالی تا سال ۲۰۲۲ میلادی را متوقف کرده‌اند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با اعلام ثبت رکورد مصرف بیش از ۶ ترابیت بر ثانیه ...