آینده اقتصاد جهان متعلق به کدام کشورهاست؟

دهه پیش رو آینده دراماتیکی را برای کشورهای اروپایی و آمریکایی رقم خواهد زد و با توجه به پیش بینی کارشناسان، آینده اقتصاد جهانی توسط کشورهای آسیایی رقم خواهد خورد.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از خبرآنلاین به نقل از ویژوآل کپیتالیست، اگر به وضعیت تولیدات داخلی کشورها نگاهی بیاندازیم و مسیری که از چند سال گذشته پیموده اند را بررسی کنیم متوجه این موضوع خواهیم شد که آینده در دستان کدام کشورها است.

 کارشناسان معتقدند کشورهای ترکیه، اندونزی، برزیل و مصر که در حال حاضر کشورهایی با رشد اقتصادی مثبت هستند تا سال ۲۰۳۰ جز کشورهای تاثیرگذار در اقتصاد جهانی به حساب خواهند آمد و حتی تا ده سال دیگر تولیدات داخلی این کشورها آن ها را در فهرست ۱۰ کشور برتر قرار خواهد داد.

در جدول زیر پیش بینی ارزش تولیدات داخلی این کشورها در سال ۲۰۳۰ آمده است و تفاوت آن با سال ۲۰۱۷ نیز حساب شده است:

این جدول نشان می‌دهد درصد رشد تولیدات داخلی مصر از همه کشورها بالاتر است و برخلاف آن کشور آمریکا کم ترین درصد رشد تولیدات داخلی را خواهد داشت. پس از مصر به ترتیب هند و ترکیه بیشترین درصد تولیدات داخلی را خواهند داشت.

این جدول نشان خواهد داد که نه تنها چین می تواند گوی رقابت را از آمریکا را برباید بلکه هند نیز در تولیدات داخلی از آمریکا پیشی خواهد گرفت.

در عکس زیر آینده وضعیت اقتصادی کشورها را در سال ۲۰۳۰ می بینیم:

از این عکس می توان فهمید که آسیا در سال ۲۰۳۰ نسبت به سایر قاره ها بیشترین درصد تولیدات داخلی را در دست خواهد گرفت و کشور مصر نیز از جایگاه ۲۱ در تولیدات داخلی به جایگاه ۷ جهانی صعود پیدا خواهد کرد.

همزمان با افزایش حجم تولیدات داخلی در این کشورها شاهد رشد جمعیت در آن ها خواهیم بود به طوری که پیش بینی می‌شود جمعیت مصر تا سال ۲۰۳۰ به ۱۲۸ میلیون نفر برسد که این تعداد برابر با ۳۰ درصد افزایش جمعیت است.

هند یکی دیگر از کشورهایی است که تا سال ۲۰۳۰ بیشترین رشد اقتصادی را تجربه خواهد کرد و شهرهایی که سریع ترین رشد اقتصادی را در هند تا سال ۲۰۳۰ خواهند داشت عبارتند از:” اگرا، راجکوت، سورات، تیروپور، ناگپور، حیدرآباد و بنگلور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا