خودروهای روسی به ایران می آیند؟

بابک صدرایی کارشناس بازار خودرو درباره ورود خودروسازهای روس به ایران گفت: در چند ماه گذشته و بعد از تحریم ها خبرهای زیادی درباره ورود خودروسازهای روس به بازار ایران شنیدیم که هنوز مشخص نیست که قرار است با کدام خودرساز داخلی کار کنند.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از عصر ایران، بابک صدرایی، با اشاره به سابقه حضور روس ها در بازار خودروی ایران گفت: خودروهای شرکت لادای روسیه اوایل دهه هفتاد وارد ایران شد که این خودروها بر اساس خودروهای شرکت فیات که بسیار سخت جان و مقاوم بودند، شکل گرفت.

صدرایی افزود: این مدل خودروهای روسی به بسیاری از کشورهای دنیا رفتند و آزمون خودشان را به خوبی پس دادند چون طوری ساخته شدند که نیازها و خواسته های کشورهای در حال توسعه که بیشتر مقاومت و سادگی بودند را تامین می کردند. امروز شرکت خودروسازی لادا بیشترین همکاری را با رنوی فرانسه دارد.

این کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه شرکت لادای روسیه و رنوی فرانسه با یکدیگر همکاری مشترک دارند گفت: پروژه ای که شرکت لادا برای برخی از کشورها  اجرا کرد به شکلی بود که بتواند نیازهای این کشورها را تامین کند که بر مبنای آن خودروهایی شبیه به ال نود و داستر و لوگان طراحی شد که با توجه به شرایط فعلی کشور و تحریم ها، مدل های مختلف این شرکت مثل گرانتا و وستا و لارگوس می تواند انتخاب و جایگزین مناسبی برای ال نود و ساندرو و داستر باشد.

صدرایی در ادامه گفت: خیلی ها می پرسند که آیا خودروهای روسی انتخاب درستی است یا خیر؟ اگر بخواهیم واقع گرایانه فکر کنیم، در شرایط فعلی که تحریم ها به خودروسازی ما فشار می آورد و با توجه به اینکه چینی ها هم به سمت خودروهای لوکس و بروزتر می روند و آنها را با قیمت بالاتری ارائه می دهند و از طرفی هم برخی تولیدات اقتصادی مثل رنو هم که از بازار ایران خارج شده اند، خودرو های روسی می تواند جایگزین مناسبی برای این نوع خودروها باشد.

وی افزود: ما با روس ها مشکلی نداریم و از طرفی هم زیر ساخت های تولیدی ایران خودرو و سایپا برای این محصولات که پایه آنها همان رنو است را موجود داریم.

خودروهای روسی به ایران می آیند

لارگوس

خودروهای روسی به ایران می آیند

وستا

خودروهای روسی به ایران می آیند

گرانتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا