پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر استرالیا

تیم ملی والیبال در چهارمین روز رقابت‌های جام‌جهانی مقابل تیم استرالیا صف آرایی کرد و با پیروزی برابر این تیم به دومین برد خود در این مسابقات دست پیدا کرد.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از مهر، چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی والیبال به میزبانی ژاپن در حال برگزاری است و تیم ملی والیبال ایران در روز چهارم مسابقات از ساعت ۱۱:۳۰ مقابل تیم ملی استرالیا صف آرایی کرد و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

تیم های ایران و استرالیا در آخرین دیدار خود که به میزبانی تهران برگزار شد در فینال رقابت های قهرمانی آسیا برابر هم قرار گرفتند که تیم کشورمان برابر مردان سرزمین کانگورو به برتری رسیدند و عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند.

ایگور کولاکوویچ در این بازی از ترکیب تقریبا جوان استفاده و مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، امیر غفور، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی، میلاد عبادی پور و محمدرضا موذن را راهی زمین کرد.

* ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
نخستین امتیاز در این ست برای ایران ثبت شد. دو تیم در ابتدا بازی برابری داشتند و سپس ایران با درخشش مجرد و اسفندیار تیم برتر زمین شد. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۶ به سود ایران همراه شد. تیم ملی با ارائه بازی سرعتی و درخشش اسفندیار در حمله و دفاع موفق شد دومین تایم استراحت فنی را نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ پیروز پشت سرگذاشت. در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران خاتمه یافت.

* ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود استرالیا
نخستین امتیاز در این ست برای شاگردان لبدف ثبت شد. استرالیایی‌ها در این ست شروع بهتری داشتند و با استفاده از اشتباهات ایران موفق شدند با نتیجه ۸ بر ۵ نخستین تایم استراحت فنی را با پیروزی پشت سر بگذارند. در ادامه استرالیا رفته رفته اختلاف امتیاز را افزایش داد تا ایگور کولاکوویچ پس از ۵ اختلاف امتیاز و در حالیکه ایران ۱۲ بر ۷ عقب بود تقاضای تایم استراحت دهد. این وقفه تاثیری در امتیاز آوری شاگردان لبدف نداشت و دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به سود استرالیایی ها همراه شد. در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود استرالیا به پایان رسید.

* ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران
امتیاز نخست این ست برای استرالیا به ثبت رسید. استرالیا تا امتیاز ۳ تیم برتر زمین بودند اما در ادامه شاگردان کولاکوویچ اختلاف را کاهش دادند و بازی در امتیاز ۴ برابر شد. دو تیم در ادامه برابر پیش رفتند و در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۷ به سود ایران همراه شد. بازی برابر دو تیم تا امتیاز ۱۵ ادامه و دومین تایم استراخت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به سود ایران همراه شد. در شروع بازی ملی پوشان دو امیتاز متوالی کسب و ۱۸ بر ۱۶ پیش افتادند تا لبدف مجبور به گرفتن تایم استراحت کند. در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران به پایان رسید.

* ست چهارم؛ ۲۷ بر ۲۵ به سود ایران
نخستین امتیاز در این ست برای ایران ثبت شد. ملی پوشان ایران بازی خوب خود در ست سوم را ادامه و با ارائه بازی سرعتی اختلاف امتیاز خوبی ایجاد کردند، نخستین تایم استراحت فنی  با نتیجه ۸ بر ۳ به سود تیم ایران همراه شد. شاگردان لبدف موفق شدند در ادامه اختلاف امتیاز را کاهش دهند و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ با برتری ایران همراه شد. در نهایت این ست که در امتیازات پایانی حساس و نزدیک پیگیری شد با برتری ۲۷ بر ۲۵ ایران به پایان رسید.

تیم ملی در پنجمین بازی خود فردا یکشنبه از ساعت ۸:۳۰ مقابل برزیل تنها تیم بدون شکست و صدرنشین مسابقات قرار خواهد گرفت.

سعید معروف، جواد کریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا مؤذن ۱۳ بازیکن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی به میزبانی ژاپن هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است که به دلیل خستگی و مشکلات شخصی با موافقت ایگور کولاکوویچ در این مسابقات حضور ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا