نبرد وزیر ارتباطات با سرویس‌های ارزش افزوده

جوان‌ترین وزیر دولت دوازدهم این روز‌ها دست روی پرونده‌ای گذاشته است که شاید اگر جوان نبود، توان و انرژی پیگیری آن را نداشت و شاید اصلا به آن ورود نمی‌کرد، چراکه میدانی است پر از سنگلاخ؛ «وس» یا همان سرویس‌های ارزش افزوده، موضوعی است که این روز‌ها دیگر کمتر کسی است که نام آن را نشنیده باشد.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از شرق، پرونده‌ای که قرار است به‌زودی با تصمیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای همیشه بسته شود تا سودجویان با سوءاستفاده از ناآگاهی مخاطبان نتوانند درآمد کسب کنند.

درآمدی که گاهی به دو هزار میلیارد تومان می‌رسد و طبیعی است که مقابله با چنین پرونده‌ای آسان نخواهد بود، همان‌طورکه پیش از همگان آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات دولت دوازدهم، در پخش زنده اینستاگرامی خود گفت: حاضر است هر هزینه‌ای را پرداخت کند، اما بساط ارزش‌افزوده‌ای‌ها برای همیشه جمع شود.

از همان روزی که کاربران مختلف در شبکه‌های اجتماعی هشتگ «پایان وس» را استفاده کردند و افکار عمومی نارضایتی خود از کلاهبرداری سرویس‌های ارزش افزوده را در شبکه‌های اجتماعی فریاد زدند، موج تخریب وزیر جوان ارتباطات توسط برخی حساب‌های کاربری خاص در شبکه‌های اجتماعی و برخی خبرگزاری‌های داخلی آغاز شد.

نکته جالب هم‌صدایی رسانه‌های خارجی که پیش‌تر عناد خود با نظام جمهوری اسلامی ایران را نشان داده‌اند، با برخی رسانه‌های تندرو داخلی بود. اتفاق نظر عجیبی که پیش از این همانندش را کمتر دیده بودیم و این مهم نشان می‌دهد جهرمی بر چه پرونده‌ای دست گذاشته و مخالفانش بیش از هر چیزی به فکر منافع شخصی و تسویه‌حساب سیاسی هستند و تنها چیزی که برایشان ارزش ندارد، سرمایه مردم است؛ همان موضوعی که وزیر ارتباطات بار‌ها به آن با هشتگ حق‌الناس اشاره کرده است.

حاشیه‌ها از سفر با هواپیمای اختصاصی آغاز شد. یکی از خبرگزاری‌های داخلی که در مخالفت با دولت ید طولایی در این شش سال داشته، با انتشار خبری مدعی شد آذری‌جهرمی در سال ۹۶ برای سفر به بیرجند از هواپیمای اختصاصی استفاده کرده است. این خبر ساعتی پس از انتشار تکذیب شد؛ اما مدیران این رسانه هرگز به این پرسش پاسخ ندادند که اگر از سال ۹۶ از این موضوع اطلاع داشتند، چرا تاکنون سکوت کرده‌اند؟

چرا به‌محض اعلام پایان وس توسط وزیر ارتباطات این خبر منتشر شد؟ آیا ارتباطی در تعطیلی سرویس‌های ارزش افزوده و انتشار این خبر وجود دارد؟ این پایان ماجرا نبود؛ ذی‌نفعان سرویس‌های ارزش افزوده از هیچ تلاشی برای تخریب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای متوقف‌کردن اراده این وزارتخانه برای مقابله با وس مضایقه نکردند، تاجایی‌که یکی از سایت‌های خبری مخالف دولت در اقدامی عجولانه مدعی وجود باند فساد در طبقه دوازدهم وزارت ارتباطات شد. حال اگر حتی از خیابان شریعتی به ساختمان وزارت ارتباطات نگاه کنیم، هشت‌طبقه‌بودن ساختمان وزارتخانه از دور هم مشخص است.

این سایت خبری در حالی خبر سوخته وجود باند فساد در وزارت ارتباطات را منتشر کرد که نزدیک به دو ماه پیش با پیگیری مسئولان وزارت ارتباطات، حراست وزارتخانه اعضای این باند را شناسایی و به جرم کارچاق‌کنی به مقامات قضائی تحویل داده بود؛ اما ظاهرا این اطلاعات در اختیار سایت خبری مخالف دولت قرار نگرفته بود که این‌چنین تلاش کرد تا گوی سبقت تخریب وزیر ارتباطات را از هم‌قطارهایش برباید، غافل از آنکه کوه این خبر هم موش زایمان کرد.

نبرد وزیر ارتباطات با ذی‌نفعان سرویس‌های ارزش افزوده به روز‌های حساس خود رسیده است.

موج تخریب‌های اخیر وزارت ارتباطات به‌خوبی بیان‌کننده آن است که جهرمی دست بر نقطه‌ای گذاشته است که سودجویان فکرش را هم نمی‌کردند روزی فرابرسد که مجبور شوند دکان خود را تعطیل کنند.

از سفر با هواپیمای اختصاصی تا خبر دروغ شراکت یکی از معاونان وزیر ارتباطات در یکی از شرکت‌های ارزش افزوده در کنار هم‌نوایی برخی از رسانه‌های رسمی مخالف دولت با رسانه‌های ضد انقلاب، تنها بخشی از فشار‌های سیاسی است که جهرمی در این روز‌ها متحمل می‌شود؛ اما او پیش‌بینی این روز‌ها را کرده بود، چراکه پیش‌تر عنوان کرد اگر در روز‌های آینده شنیدید جهرمی قاتل بروس‌لی است، تعجب نکنید و این نشان‌دهنده آگاهی وزیر جوان از راه پرسنگلاخی است که در آن پا گذاشته است.

عزم وزارت ارتباطات برای پایان‌دادن به کلاهبرداری سرویس‌های ارزش افزوده جزم است؛ اما طی‌کردن این مسیر بدون همراهی مردم، نمایندگان مجلس و قوه قضائیه آسان نخواهد بود، ازهمین‌رو انتظار می‌رود حال که پای حق‌الناس در میان بوده و اقشار مختلف مردم خواهان جمع‌کردن بساط ارزش‌افزوده‌ای‌ها هستند، قوه مقننه و قوه قضائیه به کمک دولت بیایند تا هرچه‌سریع‌تر دست این سودجویان از جیب مردم خارج شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا