افزایش بازدهی دارایکم ظرف ۲ الی ۳ هفته آینده

افزایش بازدهی دارایکم ظرف ۲ الی ۳ هفته آینده

زمان انتشار : 1399/11/23 - 19:54

اقتصاد ایران: مدیر صندوق دارایکم با بیان اینکه صبوری، اصل اول سرمایه گذاری در بازار سرمایه است، گفت: سهام دارایکم ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده که بازار از هیجانات به دور شد بازده بسیارخوبی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادی ایران ، محمد بختیار نصرآبادی، گفت: در پی رفتار هیجانی سهامداران امروز دارایکم با ۳۵ درصد زیر قیمت ارزش واقعی هر واحد، به فروش رسید.

مدیر صندوق دارایکم ادامه داد: دارایکم تفاوتی با سایر صندوق‌ها در بازار دارد و بخش عمده‌ای از افرادی که از واحدهای این صندوق خریداری کردند بدون تجربه هستند و هر فرد با خرید یک واحد ۱۰ هزار تومانی، سهامدار این صندوق شده است و آگاهی کافی از بازار سرمایه ندارند.

وی افزود: ماهیت بازار سرمایه، نوسان است و افراد باید برای خرید و فروش هر واحد به NEV یا همان ارزش خالص دارایی صندوق توجه کنند؛ ارزش خالص دارایی صندوق دارایکم، همان سهام‌هایی است که در بورس معامله می‌شود که متشکل از سه سهام بانک ملت، تجارت و صادرات و دو سهم بیمه است.

نصرآبادی گفت: با توجه به افت شاخص کل، بسیاری از افراد بدون توجه به ارزش خالص دارایی اقدام به فروش هر واحد صندوق با ۳۵ درصد زیر قیمت می‌کنند امروز هر واحد صندوق دارایکم به قیمت ۱۷ هزار و ۹۸۱ تومان فروخته شد در حالی که NEV یا ارزش خالص دارایی آن ۲۷ هزار و ۴۱۰ تومان است.

وی تصریح کرد: فروش کمتر از ارزش ذاتی سهام چه توجیهی برای سهامداران دارد که اقدام به این کار می‌کنند و دارایی خود را از دست می‌دهند.

مدیر صندوق دارا یکم گفت: کاهش قیمت صندوق دارایکم به دلیل رفتارهای هیجانی مردم است مردم باید برای خرید و فروش سهام صبور باشند و دچار هیجان نشوند و همین سهام دارایکم ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده که بازار از هیجانات و رفتارهای شتاب زده به دور شد بازده بسیار خوبی خواهد داشت.

نصرآبادی اضافه کرد: صبوری اصل اول سرمایه گذاری در بازار سرمایه است و افراد باید با نگاه تحلیلی اقدام به خرید و فرو ش در بازار کنند افراد حتماً به NEV صندوق‌ها توجه کنند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

لزوم تامین منابع مالی پروژه‌های فولادی از طریق بازار سرمایه

تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تامین مالی شرکت‌ها یکی از مباحث مهم در ...