بیت کوین بدترین هفته خود را پشت سر گذاشت

بیت کوین بدترین هفته خود را پشت سر گذاشت

زمان انتشار : 1399/11/23 - 19:59

اقتصاد ایران: بیت کوین علیرغم افزایش ارزش بالا در سال گذشته میلادی، هنوز هم شدیداً بی ثبات است و با سقوط تا ۳۰۰۰۰ دلار، بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از یاهو فاینانس، بیت کوین در بحبوحه ترس از قوانین سفت و سخت‌تر بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشت و به کمتر از ۳۰ هزار دلار (۲۱۹۰۰ یورو) رسید.

این ارز دیجیتال که در ماه ژانویه به بالاترین رقم ۴۲ هزار دلار رسیده بود، در حال حاضر ۳۲ هزار دلار معامله می‌شود.

 تحلیلگران در اواخر همین ماه به مشتریان هشدار داده بودند که  اگر پول خود را در سرمایه‌های مجازی مثل بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند باید آماده یک ضرر و زیان بزرگ باشند.

 ارزش کل بیت کوین های در گردش در ماه گذشته برای اولین بار به نیم تریلیون دلار رسید یعنی ویزا را پشت سر گذاشت و به بزرگترین سرویس مالی جهان تبدیل شد.

 بیت کوین سال ۲۰۲۰ را با حدود ۷ هزار دلار آغاز کرد. علیرغم افزایش ارزش بالای آن در سال گذشته میلادی، بیت کوین هنوز هم شدیداً بی ثبات است و متخصصان در مورد استفاده از آن به عنوان سرمایه‌گذاری تردید دارند.

 اطلاعات صنعتی نشان می‌دهد حدود ۱۳ درصد از بیت کوین‌های موجود در جهان که ۸۰ میلیارد دلار از کل ۶۰۰ میلیارد دلار ارزش آن را تشکیل می‌دهد، تنها متعلق به ۱۰۰ حساب شخصی است. ۴۰ درصد از بیت کوین های موجود به ارزش ۲۴۰ میلیارد دلار به ۲۵۰۰ حساب شناخته شده از ۱۰۰ میلیون حساب موجود تعلق دارد.

 بنابراین متخصصان نگرانند این دارندگان حجم وسیع این ارز مجازی باعث سقوط بازار شوند و به‌راحتی قیمت را تغییر دهند.

 به علاوه، در ماههای اخیر اقدامات بزرگی در اتخاذ ارزهای مجازی انجام شده است. پی پل اعلام کرده در پلتفرم خود از ارزهای مجازی استفاده می‌کند. این سرویس پرداخت مالی که مقر آن در کالیفرنیا است، به مشتریانش اجازه می‌دهد ارزهای مجازی را مستقیماً از حساب پی پل خود خریداری کرده، نگه دارند و به فروش برسانند.

 دارندگان حساب در آمریکا می‌توانند با سکه‌های دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لیت کوین طی هفته‌های آینده معامله کنند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

روند صعودی بیت‌کوین و اتریوم

بیت‌کوین و اتریوم پس از انتشار بیانیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده روند صعودی ...