راهبرد بازار؛ پیام محبت آمیز محمدرضا زنوزی مالک تراکتور برای یک پرسپولیسی !

راهبرد بازار؛ پیام محبت آمیز محمدرضا زنوزی مالک تراکتور برای یک پرسپولیسی !

زمان انتشار : 1398/12/08 - 20:00

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از پارس فوتبال بعد از صحبت‌های جنجالی محمدرضا زنوزی که در آن عنوان شده بود پرسپولیس یک نام یونانی بوده و ایرانی نیست و دیگر اظهاراتی که از سوی مالک باشگاه تراکتور مطرح شد، برخی پیشکسوتان این باشگاه ازجمله حسین کلانی به مصاحبه او واکنش نشان دادند و اظهاراتی را در این باره مطرح کردند.

گفت‌وگوی اخیر حسین کلانی از سوی محمدرضا زنوزی با جوابیه محبت‌آمیزی همراه شده که متن آن را در زیر می‌خوانید:

«استاد محترم در ابتدا دوست دارم شما را برای خود، پدر و یا برادر بزرگ خطاب نمایم، چراکه مصاحبه پر از مهر و ادب شما بنده را بر آن داشت که هم با احترام خاصی شما را مورد خطاب قرار دهم و هم عرض ارادت خود به حضرتعالی را اعلام نمایم و هم اینکه درد دل خود و بیشتر فوتبال دوستان و هواداران مخصوصاً شهرستانی‌ها را به شما عرض کرده باشم.

استاد بزرگوار

محمدرضا زنوزی گفت:

مستحضر هستید که فوتبالِ امروز را اگر از منظر اجتماعی و جامعه‌ی هواداری بخواهیم بررسی نماییم،‌ دیگر آن فوتبال دهه‌ی چهل، پنجاه و شصت نیست، که همه‌ی کشور عموماً هوادار دو تیم قرمز و آبی پایتخت بودند و امروزه قطب‌های دیگری نیز در فوتبال ایران به وجود آمده است، به‌عبارتی‌دیگر فوتبال از حالت دوقطبی قرمز و آبی پایتخت در آمده است. اما متأسفانه برخی از اهالی فوتبال که مسئولیتی نیز در حوزه‌های مختلف ورزش دارند و تعصب خاصی نیز به این دو قطب سابق داشته و دارند، نمی‌توانند قبول نمایند که قطب‌های دیگری نیز در این فوتبال به وجود آمده است و آن‌ها نیز در این فوتبال حق و حقوقی داشته و برای فوتبال هزینه می‌کنند.

محمدرضا زنوزی گفت:

این تعصب باعث می‌شود که حقوق باشگاه‌های شهرستانی که حتی برخی از آن‌ها با هزاران مشکل اقتصادی تیم خود را اداره می‌کنند و هواداران آن‌ها نیز با هزاران مشقت و با تعصبی خاص در سرما و گرما تیم خود را حمایت می‌کنند، عمداً و یا سهواً پایمال شود و از بین برود.

این رفتارها باعث بی‌انگیزگی و سرخوردگی هواداران عزیز و حتی بازیکنان آن تیم‌ها شده و حتی گاهاً بازیکنان نیز اعتمادبه‌نفس خود را از دست می‌دهند و تمام زحماتشان پایمال می‌شود.

برادر بزرگوارم

محمدرضا زنوزی گفت:

همان‌گونه که شما فرمودید، ترک‌های آذربایجان حداقل در دو و یا سه قرن اخیر چه رشادت‌هایی برای پاسبانی و حفاظت از خاک و ناموس خود و ایران عزیز انجام داده و دست بیگانگان را از کشور عزیزمان بریده‌اند و همیشه برای ایران عزیز،‌ جان‌فشانی کرده‌اند که نمونه آن‌ها در تاریخ ذکر شده است. از ستارخان و باقرخان تا باکری‌ها در عصر معاصر را می‌توان نام برد. البته ما معتقدیم تمام اقوام در جای جای کشور برای نام، خاک و ناموس کشورمان ایران در زمان‌ها و شرایط مختلف این‌گونه بوده‌اند و نباید آن‌ها را از یاد برد.

استاد گرانقدرم

محمدرضا زنوزی گفت:

بحثی که ما مطرح کردیم صرفاً ورزشی و فوتبال است ولی در همین فوتبال هر وقت از ناعدالتی‌های فوتبالی شکایت می‌کنیم، یک عده خاص، ما ترک‌زبان‌ها را به آنچه نیستیم متهم می‌نمایند و تهمت‌های ناروائی می‌زنند و می‌گویند شما یا پان ترک هستید یا تجزیه‌طلب! و سعی می‌کنند با این قبیل اتهامات بحث را به بیراهه ببرند تا ما به دنبال احقاق حقوق خود نباشیم.

محمدرضا زنوزی گفت:

در بین هر قوم در هر منطقه‌ای از ایران، شاید یک عده‌ی خاص باشند که عقاید و منافع متفاوتی از اکثریت داشته باشند و کارهایی انجام دهند که بر ضد منافع جمع باشد، ولی این امر در بین هواداران تراکتور و ترک‌زبان‌ها، قطعاً این عده کمتر از یک‌دهم درصد است و بارها و بارها توسط خود ترک‌ها، این عده‌ی کم محکوم شده‌اند.

باید خدمت استاد خود عرض کنم که آذربایجانی‌ها همیشه به ایران عزیز وفادار بوده و هیچ‌ زمانی در هیچ برهه‌ای خیانتی به کشور عزیزمان نکرده‌اند و همیشه قانونمند بوده و هستند، به تمامی اقوام و زبان رسمی کشور احترام گذاشته‌اند و با وجود اینکه جمعیت ترک‌ها از تمام اقوام کشور بیشتر است، ولی با کمال احترام زبان فارسی را زبان رسمی کشور قبول کرده‌اند و طبق فرمایش رهبر انقلاب، آذربایجان سر ایران است.

استاد عزیزم

محمدرضا زنوزی گفت:

فرمایش حضرتعالی را از بابت اینکه «تحقیر کردن خوب نیست»، قبول دارم و بنده نیز با شما موافق هستم و باید بپذیریم که در یک خانواده، فرزند کوچک از والدین فرزندان بزرگتر، ادب و معرفت را یاد می‌گیرد. لذا باشگاه‌های بزرگ‌تر را می‌توان در فوتبال برادر بزرگ نامید و فدراسیون و وزارت ورزش نیز پدر و مادر این فوتبال، پس مشکل باید از آنجا اصلاح شود.

برادر بزرگوارم

محمدرضا زنوزی گفت:

ای‌کاش شما و امثال شما همچون استاد دهداری معلم بزرگ اخلاق، در این فوتبال می‌بودید و نمی‌گذاشتید که سرانجام فوتبال ما این‌گونه باشد و باید قبول کنیم که مدیریت‌ مبتنی بر «تکیه بر صندلی به هر قیمتی»، فوتبال ما را نابود کرده است و مدیران فوتبالی در این کشور اکثراً نه مدیران تخصصی بوده‌اند و نه تخصص مدیریت را داشته‌اند تا بتوانند این صنعت عظیم برنامه‌ریزی مدون داشته و مدیریت نمایند و نگذارند از ریل خارج شود.

برادر بزرگوارم

نوع گفتمان شما باعث شد که بنده بر خود وظیفه بدانم تا هم از حضرتعالی از این طریق تشکر ویژه نمایم و هم درد دل خود را برای شما بزرگوار بازگو کنم.

استاد عزیز

محمدرضا زنوزی گفت:

لطفاً با ادبیات فوق‌العاده خود به آن عده که برای یک جام فلزی برنامه‌ریزی و مهندسی می‌کنند و حقوق دیگران را زیر پا می‌گذارند، بفرمایید که به‌اندازه یک‌لحظه وجدان درد داشته باشند، نه این فوتبال ارزش آن را دارد و نه این دنیا ارزش آن را دارد تا خود را هم در این دنیا و هم در آخرت تباه کنیم. لطفاً به آن عده‌ای که در مسند قضاوت چه در داخل میدان فوتبال و چه در کنار میدان و چه در کمیته‌های تخصصی مختلف فدراسیون نشسته‌اند، بفرمائید که قضاوت خود را خارج از تعصبات رنگی انجام دهند.

محمدرضا زنوزی گفت:

برای چندمین بار بنده بازهم از حضرتعالی، استاد گران‌قدر، تشکر می‌کنم که امروز به منِ حقیر درس‌های بزرگی را آموختید. مصاحبه‌ی شما برای بنده، درس اخلاق بود و بابت آن از شما صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم و خدا را شکرگزار هستم که شما، برادر بزرگوارم را بر سر راه بنده قرار داد تا در آینده‌ی کاری خود از نصایح شما استفاده نمایم و در اولین فرصت خدمت شما بزرگوار خواهم رسید. از خداوند منان برای شما طول عمر با برکت آرزومند هستم تا جوانان کشور از وجود شما بهره‌مند باشند.»

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تمرین فوتبالیستهای زن بمی در خانه

ورزشکاران جهت آمادگی شرکت در مسابقات همواره باید تمرینات لازم را انجام دهند به گزارش ...