رشد ۵۳ درصدی تولید لباس‌شویی و افزایش ۴۴ درصدی ساخت تلویزیون در کشور

رشد ۵۳ درصدی تولید لباس‌شویی و افزایش ۴۴ درصدی ساخت تلویزیون در کشور

زمان انتشار : 1399/11/24 - 07:26

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن  تجارت حاکی از رشد تولید سه قلم لوازم‌خانگی اصلی یعنی یخچال، تلویزیون و لباس‌شویی از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه است.

مطابق آمارهای این وزارتخانه، در ۱۰ ماهه امسال ۹۹۵ هزار دستگاه انواع تلویزیون در کشور تولید شد. این آمار در هم‌سنجی با پارسال رشد ۴۴.۷ درصدی نشان می‌دهد.

در تولید یخچال و فریزر نیز شرکت‌های داخلی با وجود دشواری تداوم تحریم‌ها و شرایط کرونایی عملکرد خوبی داشتند و با ثبت رشد ۳۰.۸ درصدی، یک میلیون و ۶۸۶ هزار دستگاه تولید داشتند.

بهترین رشد تولید در این بخش مربوط به ماشین لباس‌شویی بود، به‌طوری که کارخانجات داخلی موفق شدند ۸۸۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه لباس‌شویی تولید کنند که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۵۳.۲ درصدی داشته است.

با این حال، در بخش کولر آبی افت ۱۱.۹ درصدی به ثبت رسید و شرکت‌ها ۸۵۳ هزار و ۹۰۰ دستگاه کولر آبی تولید کردند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، برای امسال رشد ۳۰ درصدی تولید و دستیابی به رکورد تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم‌خانگی پیش‌بینی شده بود، اما به گفته مسوولان وزارت صنعت تا پایان ۱۰ ماهه امسال محقق شد.

پیشتر مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش‌های به عمل آمده، با وجود تداوم تحریم‌ها و شیوع کرونا، امسال رکورد تولید لوازم‌خانگی پس از پیروزی انقلاب شکسته خواهد شد.

«کیوان گردان» تصریح‌کرد: این صنعت با وجود همه تحریم‌ها و مشکلات توانسته در دو سال و نیم گذشته با قاطعیت به حرکت رو به رشد خود ادامه دهد، البته با ممنوعیتی که در واردات لوازم‌خانگی اعمال شد مردم نیز با همکاری و حمایت از این صنعت، رشد آن را رقم زدند.

وی به بازار ۳۷ میلیارد دلاری لوازم خانگی در کشورهای همسایه و منطقه و ظرفیت پنج میلیارد دلاری بازار داخلی اشاره کرد و گفت: تلاش می شود با فراهم سازی شرایط، سهم بیشتری از این بازار را به کشورمان اختصاص دهیم.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ شیب تند کاهش قیمت خودرو در بازار/ آخرین قیمت دنا، رانا، تارا و پژو

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، همزمان با کاهش قیمت‌ها ...