جلسه مشترک اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و بانک مرکزی

جلسه مشترک اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و بانک مرکزی

زمان انتشار : 1399/11/24 - 14:52

اقتصاد ایران: جلسه مشترک برخی از اعضای «کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی» به منظور بحث و بررسی درخصوص مسایل و موضوعات مختلف ارزی در محل این بانک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از بانک مرکزی، جلسه مشترک تعدادی از اعضای «کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی» با حضور سیدمحمودنبویان، نایب رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس و الهام آزاد، «رییس کمیته حقوقی و قضائی» کمیسیون مذکور، در این بانک برگزار شد و درباره مسائل و موضوعات مختلف ارزی و آخرین اقدامات بانک و تحولات صورت گرفته بحث و بررسی شد.
در این جلسه، معاون و مدیران بخش ارزی این بانک، گزارشی از وضعیت و اقدامات انجام شده در شرایط سخت بانک مرکزی در دو سال و نیم جنگ اقتصادی را مطرح کردند.
ذکر این نکته ضروری است که طی این جلسه پناهی، معاون ارزی بانک مرکزی به تشریح اقدامات این بانک در دوران جنگ اقتصادی به منظور ساماندهی نظام تجارت خارجی و ارتقای شفافیت و سامانه‌های سیستمی و عملیاتی بخش ارزی و ارتقای کارایی و کاهش دخالت انسانی و نیز کنترل و مدیریت جریان منابع و مصارف ارزی کشور در راستای حمایت از تولید داخلی و خنثی سازی تحریم‌ها پرداخت.
همچنین معاون ارزی بانک مرکزی بر حمایت از اقدامات و اصلاحات ساختاری انجام شده از سوی این بانک تاکید کرد.
گفتنی است در این جلسه، سیدمحمود نبویان و الهام آزاد اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز از زحمات بانک مرکزی در این شرایط سخت تشکر و راهکارهای لازم و پیشنهادات را به منظور بهبود امور و فعالیت‌ها ارائه کردند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور آغاز به کار کرد

تهران- ایرنا- پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی ایران در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی از ۱۶ ...