صادرات صابون رختشویی تا اطلاع ثانوی بلامانع است

صادرات صابون رختشویی تا اطلاع ثانوی بلامانع است

زمان انتشار : 1399/11/24 - 16:52

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه پایگاه تولید و تجارت ایران (شاتا)، بر این اساس، صادرات صابون رختشویی منوط به سپردن تعهدنامه انجمن تولیدکنندگان مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی تا اطلاع ثانوی مورد موافقت است.

این تصمیم بر اساس درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص استعلام امکان رفع ممنوعیت صادرات برخی از اقلام ضروری مقابله با بیماری کرونا بوده است.

به دلیل شیوع کرونا، دولت صدور این کالا را از اسفند ماه پارسال ممنوع کرد اما با رایزنی‌های انجام گرفته صادرات آن از تیرماه امسال دوباره برقرار شد البته این مهلت فقط تا پایان آبان ماه بوده است.

با تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار، اجازه صادرات این محصول با سپردن تعهدنامه انجمن مربوطه، تا اطلاع ثانوی داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، در پی شیوع ویروس کرونا، در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته گمرک ایران اعلام کرد که برای مقابله با این بیماری در کشور صادرات برخی اقلام بهداشتی، نساجی و سلولزی تا اطلاع ثانوی ممنوع است که صادرات محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده نیز از قبیل آب ژاول، ضدعفونی کننده‌ها، صابون و تمام تعرفه‌های ذیربط را شامل می شد.

پس از آن در دوره ای چندماهه صادرات این محصولات آزاد شد و انجمن صنایع شوینده بهداشتی و آرایشی ایران مکلف به تنظیم بازار به منظور جلوگیری از کمبود محصولات یادشده در شرایط کنونی کشور شد.

همچنین با ابلاغ گمرک ایران در ۱۳ بهمن ماه جاری ممنوعیت صادرات آب ژاول برداشته شد و از این پس با رعایت ضوابط مربوط این محصول می‌تواند به سایر کشورهای جهان صادر شود.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ عکس | با این شاسی بلند شبیه ولوو دیگر به ماشین های چینی نمی گویید آشغال!

امیرمسعود عابدین:لینک اند کو ۰۸ با طراحی جدید رونمایی شد.متاسفانه چینی ها در هر زمینه ...