احتمال کاهش چشمگیر قیمت طلا و سکه دربازار

احتمال کاهش چشمگیر قیمت طلا و سکه دربازار

زمان انتشار : 1399/11/25 - 07:19

اقتصاد ایران: کشتی‌آرای از کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه خبر داد و گفت: پیش بینی می شود که امروز قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به زیر یک میلیون تومان و قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید نیز به زیر ۱۰ میلیون تومان کاهش یابد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران، محمد کشتی‌آرای ،درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: کاهش ۲۰ دلاری قیمت جهانی طلا و بازگشت قیمت دلار به کانال ۲۳ هزار تومان موجب کاهش چشم‌گیر قیمت‌ طلا و سکه در بازار طی روزجاری شده است.

وی با بیان اینکه قیمت هایی که امروز برای طلا و سکه ثبت شده در چند ماه گذشته بی سابقه بوده است، تصریح کرد: امروز هر اونس طلا ۱۸۲۹ دلار است؛ سکه طرح قدیم که اوایل صبح در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت خورده بود الان به مرز ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

هم‌اکنون در بازار طلا، قیمت سکه طرح جدید الان ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهارآزادی ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است، یک گرم طلای ۱۸ عیار نیز هم اکنون با قیمت یک میلیون و ۴ هزار تومان معامله می شود.

کشتی آرای از کاهش حباب سکه به ۳۰۰ هزار تومان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود که امروز قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به زیر یک میلیون تومان و قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید نیز به زیر ۱۰ میلیون تومان کاهش یابد.

وی با بیان اینکه علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه کاهش چشم گیر قیمت ارز است، افزود: میل به خرید در بازار به شدت کاهش پیدا کرده است ضمن اینکه با توجه به وعده هفته قبل آقای رئیس جمهور برای دلار ۱۵ هزار تومانی، این شائبه پیش آمده است که قیمت‌ها کاهش بیشتری را خواهد داشت.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن تأکید بر اینکه با توجه به تعطیلی پیش رو قیمت ها تا پایان امروز بازهم کاهشی خواهد بود، گفت: هم اکنون اصلا تقاضایی برای خرید طلا و سکه در بازار مخصوصاً برای سرمایه گذاری وجود ندارد .

x

این مطالب را نیز ببینید!

روند صعودی بیت‌کوین و اتریوم

بیت‌کوین و اتریوم پس از انتشار بیانیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده روند صعودی ...