اگر کره پول‌مان را بدهد دلار ۱۵ هزار تومان می‌شود

اگر کره پول‌مان را بدهد دلار ۱۵ هزار تومان می‌شود

زمان انتشار : 1399/11/25 - 20:45

اقتصاد ایران: رئیس جمهور گفت: اگر فقط ۷ میلیارد دلار منابع ایران که در بانک‌ یکی از کشورها (کره جنوبی) بلوکه شده، در اختیار بانک مرکزی قرار بگیرد، فردا صبح قیمت دلار از ۲۵ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران،حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه امسال در ایام سالروز فرار شاه معدوم با حادثه ای شبیه آن حادثه در سطح دیگری از جهان مواجه هستیم، اظهار داشت: آن روز در ۲۶ دی ماه فرار آن مزدور، نمادی برای رسوایی و پایان استبداد و استعمار خارجی در ایران بود و امروز هم با یک پدیده کم نظیری از سقوط یک مستبد دیگر در آمریکا مواجه هستیم و آنجا هم امروز پایان یک دولت و آغاز یک دولت جدید نیست.

وی افزود: در آن جا هم امروز یک سقوطی را همراه با رسوایی و سرافکندگی از سوی کاخ سفید می بینیم و نشانه‌ای از این است که در دنیا قلدرمآبی و نژاد پرستی و زیر پا گذاشتن قانون پایان خوبی نخواهد داشت.

رئیس جمهور ادامه داد: در طول سه سال گذشته که مردم عزیز و صبور ما در برابر این تروریست بزرگ تاریخی مقاومت کردند و علیرغم اینکه آنها می خواستند ۳ ماهه نظام را سرنگون کنند، خودشان با رسوایی سرنگون شدند.

**سقوط ترامپ شکست سیاست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی است

روحانی تاکید کرد: این روزها پایان یک دولت نیست و ما شاهد شکست سیاست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی نسبت به یک ملت هستیم که آنها می خواستند زندگی مردم را به هم بریزند و ما می بینیم که در پایان ۳ سال جنگ و خشونت و اقدامات تروریستی امروز شاهد احیای اقتصاد کشورمان هستیم و در پایان سال ۹۹ شاهد یک حرکت باثبات در اقتصاد کشور هستیم.

وی افزود: انتظارات تورمی امروز به گونه‌ای هست که شرایط دیگری را پیدا کرده و مردم افق روشنتری را در پیش چشم خود می‌بیند و از طرف دیگر وضعیت رشد اقتصادی ما تغییر کرده و در سال ۹۹ علی‌رغم فشار و کرونا شاهد اقتصاد مثبت در شش ماهه بوده‌ایم و در پایان شش ماهه دوم هم همه علائم به ما به می گوید اقتصاد با نفت و بی‌نفت مثبت خواهد بود.

روحانی ضمن تاکید بر اینکه حرکتی که ما امروز در حوزه تولید می‌بینیم نشان می‌دهد که جهش و رونق تولید را در جامعه رخ داده، اظهار داشت: در صنعت ساختمان که شاهد یک رکود بودیم امروز شاهد یک حرکت مناسب در ساختمانهای مناطق شهری هستیم و ۴.۲۲ رشد پیدا کرده که این علامت بسیار خوبی هست و وقتی مسکن حرکت می‌کند پیشران حرکت در بسیاری از مشاغل و صنایع هست.

** شاهد صادرات در ماه‌های اخیر هستیم

رئیس جمهور ضمن تاکید بر اینکه شاهد صادرات در ماه‌های اخیر هستیم و همه این حقایق این واقعیت را به ما می‌گوید که سیاست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی آمریکا با شکست قطعی و حتمی مواجه هست گفت: علاوه بر این طراحان این سیاست هم در حال سرنگونی هستند. نه اینکه دولتشان تمام شده بلکه حیات سیاسی شان برای همیشه تمام شده است.

روحانی تاکید کرد: رئیس‌جمهوری که فهم سیاسی نداشت بر کشور مسلط شده بود و متاسفانه یک وزیر خارجه سفیه هم در کنارش قرار گرفته بود و یک مشاور امنیت ملی افراطی نادان هم در کنارش قرار گرفته بود و تفکر خودش هم تاجرمابی و قمار بازی بود با این تفکر کار را پیش می‌برد و ما پایان کار را دیدیم.

رئیس جمهور ضمن بیان اینکه در روزی که مردم ایران احساس پیروزی در برابر این فشار و تروریسم را شاهد هستند مردم آمریکا شاهد یک شکست بزرگ در زندگی اجتماعی و سیاسی خودشان هستند خاطرنشان کرد: شاهد یک شکاف بزرگ در داخل آمریکا هستیم و ما می گفتیم یک آدم قانون‌شکن وقتی نسبت به ملت های مظلوم و مستقل دنیا قانون شکنی می کند یک روز نوبت خود ملت آمریکا هم فرا میرسد.

رئیس‌جمهور ادامه داد:کسی باور نمی کرد که این آدم قانون شکن نسبت به ملت و امنیت و مرکز قانونگذاری کشورش یعنی کنگره دستور آشوب بدهد و مردم را علیه آن دموکراسی که خودشان به آن معتقد هستند تحریک کند.

رئیس جمهور افزود: این مسئله روشن شد که مسیر شکست قانون و زیر پا گذاشتن تعهدات و مقررات بین المللی نه پایانش به نفع ملتها هست و نه به نفع خود ملت آمریکا بود و خود ملت آمریکا هم شاهد بود که این آدم چه صدمه‌ای زد.

رئیس جمهور ضمن تاکید بر اینکه حیثیت آمریکا در دنیا و اعتماد جهانی تا بخواهد به روز قبل از ترامپ برگردد، سالیان دراز طول می‌کشد، تصریح کرد: این خسارت بسیار بزرگی بود که این روزها بطور کامل برای مردم آمریکا ملموس هست و شاهد هستند.

رئیس جمهور خطاب به رسانه های خارجی که همواره بر ضد منافع ملت ایران حرف میزنند اظهار داشت: به جای اینکه بگویند آمریکا چه ظلمی به ملت ایران روا داشت دنبال نادیده انگاری همه ظلم ها و فشارهای آمریکا هستند و میخواهند پرده‌ای بیندازند که گویی آمریکا علیه ملت ایران و ظلم و فشار و توطئه و جنایتی انجام نداده است و این مدیران کشور بودند که یک مرتبه ضعیف شدند.

**مدیران ۹۹ همان مدیران ۹۵ هستند پس مشکلات بخاطر تحریم‌هاست

روحانی با بیان اینکه امروز می خواهم یک معیار برای کسانی مشخص کنم که می گویند مدیریت و تحریم چند درصد مشکل برای کشور درست کرده، اظهار داشت: سال ۹۵ و ۹۹ را کنار هم قرار دهید؛ همان مدیرانی که ۹۵ را اداره کرده اند ۹۹ را با همان قدرت و روحیه بهتر و توانمندی و تجربه بیشتر اداره می‌کنند. فرق ۹۵ و ۹۹ هرچه هست مال جنایت آمریکا هست و این تفاوت هرچه هست مربوط به تروریسم آمریکا و تحریم و فشارهای ظالمانه و غلط و نابجا می‌شود.

وی افزود البته در این راه ناموفق بودند ولی رنج فراوانی را برای ملت درست کردند و ملت ما صبوری و ایستادگی کرد و خم به ابرو نیاورد و زانوی ملت در برابر این فشار خم نشد و ایستاد ولی در عین حال فشار زیادی هم به مردم وارد شد.

روحانی با بیان اینکه چیز عجیبی هست که هر مشکلی پیدا می‌شود می‌گویند دولت چرا این کار را کرد و این کار را کرد در حالی که این دولت همان دولت سال ۹۵ و پایان ۹۴ و آغاز ۹۶ است اظهار داشت: آنچه تفاوت ایجاد شده تحریم ظالمانه علیه یک ملت بزرگ بوده و امروز ما کاملا مطمئن هستیم که پایان مقاومت و ایستادگی مردم نمایان خواهد شد و در ماه های آینده نتیجه این صبر و مقاومت و ایستادگی را خواهیم دید.

رئیس‌جمهور تاکید کرد : دولت آینده آمریکا به هر سیاستی که معتقد باشد، اینهایی که حکومت آمریکا را در چند روز آینده به دست می گیرند کامل می‌دانند که سیاست فشار حداکثری صد درصد شکست خورده؛ بنابراین ادامه آن راه امکان ناپذیر است و حتی اگر ترامپ‌ موفق می‌شد علیرغم اینکه مسائل سیاسی را نمی‌فهمد، این مقدار می‌فهمید که این سیاست غلط بوده و او را وادار به شکست کرده است.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ قیمت سکه به زیر کانال ۱۷میلیون تنزل کرد

اقتصاد ایران: قیمت دلار توافقی امروز به پله‌های ابتدایی کانال ۳۴ هزار صعود کرد. سکه ...