دولت امکان قیمت‌‎گذاری مسکن را ندارد

دولت امکان قیمت‌‎گذاری مسکن را ندارد

زمان انتشار : 1399/11/25 - 21:07

اقتصاد ایران: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان ین‌که امکان قیمت گذاری مسکن توسط دولت وجود ندارد، گفت:‌ وام خرید مسکن به پروژه‌های خودمالکی پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران،محمود محمودزاده با بیان این‌که وزارت راه و شهرسازی دنبال تولید مستمر مسکن است و این برنامه‌ای است که در برنامه‌های بلندمدت این وزارتخانه دنبال و پیگیری می‌شود، اظهار کرد:‌ در خصوص تولید مستمر مسکن در این دولت، برنامه‌ریزی کلانی انجام شده که بخشی از آن‌ها مربوط به طرح ملی مسکن و بخشی دیگر مربوط به تفاهم‌نامه‌هایی است که با سایر وزارتخانه‌ها برای تولید مسکن امضا شده است.

وی در رابطه با انتشار آمار بانک مرکزی درباره تحولات بازار مسکن (قیمت مسکن) و برنامه‌ وزارت راه و شهرسازی برای کنترل قیمت مسکن افزود: برای کنترل افزایش قیمت مسکن به دو حالت می‌توان برخورد کرد؛ اول آنکه به موازات آن افزایش تولید و ساماندهی بازار پیگیری شود و دوم  قیمت‌گذاری توسط دولت است که از نظر قوانین و ساختار اجرایی امکانپذیر نیست.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به موازات افزایش تولید مسکن و فراهم آوردن بسترهای تولید مسکن، تسری تسهیلات و خدمات به پروژه‌های خودمالک در کنار پروژه‌های دولتی در دستور کار است.

x

این مطالب را نیز ببینید!

جاده چالوس به دلیل شکستگی تا ۱۰ روز بسته است

تهران – ایرنا – معاون سازمان راهداری با بیان اینکه بازسازی کامل چالوس اعتبار هزار ...