بانک توسعه تعاون ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت کرد

بانک توسعه تعاون ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت کرد

زمان انتشار : 1399/11/26 - 11:28

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، امیر هوشنگ عصار زاده طی سفر یک روزه در جلسه‌ای که با حضور استاندار استان مازندران و معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استانداری مازندران تشکیل شد، ضمن بازدید از طرح‌های تولیدی و تعاونی این استان اظهار داشت: بانک توسعه تعاون با حمایت از تعاونی‌های بزرگ و کوچک در استان مازندران، عزم جدی در ارتقای اقتصاد کشور و استان دارد.

وی ضمن استماع مسائل تعاونی‌های استان مازندران با تاکید بر نسبت مصارف به منابع بانک توسعه تعاون در مازندران و مقایسه این رقم با متوسط شبکه بانکی افزود: نسبت مصارف به منابع بانک توسعه تعاون استان مازندران که بالغ بر دوبرابر نسبت متوسط در شبکه بانکی کشور بوده به خوبی بیانگر توجه بانک به زیرساخت‌های اقتصاد تعاون و انجام وظایف توسعه‌ای در استان مازندران است.

عضو هئیت مدیره بانک توسعه تعاون تاکید کرد: تا کنون بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری از سوی بانک توسعه تعاون در استان مازندران پرداخت شده است که بر اساس اطلاعات سامانه کارا این میزان تسهیلات موجب ایجاد بیش از ۱۵۰۰ اشتغال جدید در این استان بوده است.
وی بیان کرد: احیای هدفمند تعاونی های اشتغال زاو تکمیل توسعه زنجیره ها از جمله اقداماتی است که از سوی بانک توسعه تعاون به صورت جدی در حال پیگیری است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به رویکرد اصلی بانک توسعه تعاون که در راستای وظایف توسعه‌ای و حمایتی بخش تعاون، تعریف و هدف گذاری شده، این بانک حداکثر توان خود را در جهت حمایت از تعاونی‌ها در چهار چوب مقررات و اختیارات خود صورت خواهد داد و توسعه و رونق تولید و اشتغال در عموم بخش‌ها خصوصا در بخش تعاون از اصلی‌ترین برنامه‌های بانک توسعه تعاون در استان مازندران بوده است.

عصارزاده خاطر نشان کرد: بانک توسعه تعاون علاوه بر استفاده از منابع داخلی، اعتباراتی که سایر منابع از جمله تسهیلات تکلیفی شامل طرح اشتغال روستایی، بند الف تبصره ۱۸ یا ماده ۵۲ طرح رونق و جهش تولید در اختیار دارد با حداکثر توان برای توسعه اقتصادی به فراخور اولویت‌ها در مازندران تخصیص خواهد داد و تعاونی‌های فعالی که در عرصه تولید و اشتغال فعالیت دارند، قطعا از حمایت‌های بانک توسعه تعاون بهره‌مند خواهند بود.

حضور در جلسه کارگروه توسعه تعاون استان مازندران، بازدید از خطوط تولید اتحادیه پروفیل مازندران در شهرک صنعتی ساری، بازدید از شرکت تعاونی روماک گستر (پایانه صادراتی محصولات کشاورزی) واقع در شهرستان جویبار، افتتاح طرح ۳۵۸ واحدی تعاونی مسکن فرهنگیان بابلسر و بازدید از شرکت تعاونی ماهیان خاویاری قره برون از دیگر برنامه‌های سفر عضو هئیت مدیره بانک توسعه تعاون به استان مازندران بود.

امیر هوشنگ عصارزاده، عضو هیئت مدیره این بانک در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، همراه با هیئتی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وارد استان مازندران شد تا ضمن بازدید از طرح‌های تولیدی و تعاونی در این استان، از نزدیک در جریان پیشرفت امور و مسائل پیش روی این واحدهای اقتصادی قرار گیرد.

x

این مطالب را نیز ببینید!

۹۲.۷ درصد چک‌ها در بهمن ماه ۱۴۰۱ وصول شد

تهران – ایرنا – در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ حدود ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار فقره ...