معاون وزیر کشور: نقش بانک‌ها در تعطیلی واحدهای تولیدی مشخص شود

معاون وزیر کشور: نقش بانک‌ها در تعطیلی واحدهای تولیدی مشخص شود

زمان انتشار : 1399/11/27 - 09:48

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، بابک دین پرست روز دوشنبه در جریان بازدید از کارخانه تولید لبنیات وارنا که سال‌ها به صورت تعطیل رها شده بود، اظهار داشت: سوال اساسی این است که چرا یک واحد تولیدی به این عظمت و امکانات که شرایط مناسبی برای ایجاد اشتغال فراهم کرده بود، به این صورت تعطیل شد و نمی‌توان آن را راه‌اندازی کرد.

وی افزود: این واحد تولیدی که با هزاران میلیارد تومان سرمایه گذاری، زمینه  اشتغال حدود ۷۰۰ را فراهم کرده بود، امروز به طور کامل تعطیل شده است اما هیچ گاه علت این تعطیلی و نقش افراد و دستگاه‌های دولتی، خدمات رسان و شبکه بانکی در آن مشخص نیست و این موضوع به دستگاه‌های تصمیم گیرنده منتقل نشده است.

دین پرست گفت: وقتی از هر یک دستگاه‌های خدمات رسان نظیر آب، برق، گاز، اداره مالیات و سایر دستگاه‌ها علت برخورد با یک واحد تولیدی سوال می‌شود، آن‌ها دستورالعمل‌های قانونی را علت این برخورد می‌دانند در صورتی که تا کنون این نوع برخوردها و اثرگذاری آن در تعطیلی واحدهای تولیدی مشخص نشده است.

وی تاکید کرد: حتی بانک هم نباید در صورت تملک یک واحد تولیدی به دلیل بدهی، آن را تعطیل و کارگران آن را بیکار کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، کارخانه شیر وارنا در سال ۱۳۸۶ به عنوان بزرگترین واحد تولیدی لبنیات استان تهران با ظرفیت روزانه ۱۰۰ هزار تن محصولات لبنی فعالیت خود را در ورامین آغاز کرد.

پس از پنج سال از راه اندازی این کارخانه، مالک اصلی کارخانه فوت کرد و با مرگ وی، فعالیت این واحد بزرگ صنعتی سیر نزولی آغاز کرد تا جایی که بسیاری از کارگران اخراج شدند و تولید به حداقل ممکن رسید.

بدهی سنگین کارخانه به شبکه بانکی، مطالبه با دامداران و دستگاه‌های خدمات رسان از جمله آب، برق، گاز، امور مالیاتی و تأمین اجتماعی باعث شد تا این کارخانه به طور کامل تعطیل و طی ۲ سال گذشته هیچ تولیدی نداشته باشد.

x

این مطالب را نیز ببینید!

پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور آغاز به کار کرد

تهران- ایرنا- پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی ایران در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی از ۱۶ ...