سند جامع رمز پول بانک مرکزی تدوین شد

سند جامع رمز پول بانک مرکزی تدوین شد

زمان انتشار : 1399/11/27 - 21:04

اقتصاد ایران: همتی اعلام کرد: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هم با بررسی این روند جدید جهانی و متمرکز شدن بر الگوهای مختلف در پی انتخاب بهترین راهبرد ممکن در این حوزه است و ویرایش اولیه سند جامع رمز پول را تهیه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران، عبدالناصر همتی در یادداشتی به بیان توضیحاتی درباره رمز پول بانک مرکزی پرداخت و اعلام کرد:  درسالهای اخیرمباحث متعددى درباره نسبت بانک‌هاى مرکزى و رمز ارزها و رمز پول ها در جهان مطرح شده است . خصوصاً نحوه تنظیم گرى رمز ارزها و نسبت آنها با سیاست گذاری پولی و ارزی از مباحث پرچالش این حوزه است.

طی دو سال گذشته، تشکیل جلسات بررسی و قاعده گذاری در بالاترین سطوح سیاست گذاریهای اقتصادی جهان در باره رمز ارزها بارها تکرار شده است و الگوی مواجهه با این پدیده ، با اهداف متفاوت مورد بررسی قرار گرفته  است.

ازجمله اهداف بانک‌های مرکزی مختلف، افزایش کنترل درخصوص انتقال اعتبار ، بین المللی کردن ارز ملی و حتی تغییر در معماری سیستم پولی است.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هم با بررسی این روند جدید جهانی و متمرکز شدن بر الگوهای مختلف در پی انتخاب بهترین راهبرد ممکن در این حوزه است و ویرایش اولیه سند جامع رمز پول را تهیه کرده است.

از همکارانم در ادارات ذیربط بانک مرکزی خواسته ام  بر اساس اقدامات انجام گرفته،مقررات انتشار رمز پول بانک مرکزی را بررسی کرده وجهت تصمیم گیری ارائه نمایند تا امکان استفاده ازنتایج آن در سیاست گذاری پولی فراهم آید.

x

این مطالب را نیز ببینید!

کنترل نقدینگی برای مهار تورم در گرو اصلاح نظام حکمرانی اقتصادی است

تهران- ایرنا- قائم مقام بانک مرکزی یکی از عوامل مهم در ایجاد بی‌ثباتی اقتصادی را ...